Nude makyajın göz alıcı detayları ile doğal güzelliğinizi bir adım öne çıkarın! 

Nude makyaj, abartısız ve hoş bir görünüm vadetmesiyle zamansız bir trend olmakla birlikte, özellikle günlük makyaj için sıkça tercih ediliyor. Fakat nude makyajın “yokmuş gibi makyaj” ile karıştırılmaması gerekiyor. Temelde ikisi de doğal güzelliği öne çıkarma felsefesine sahip olsa da nude makyaj stilinde makyajsız gibi görünme kaygısı bulunmuyor.

Her sezon için gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek olan nude makyaj, ferah görünümüyle özellikle yaz kombinlerine çok yakışıyor. Siz de bu makyaj stili ile yaza damganızı vurabilirsiniz! Bunun için yapmanız gereken tek şey, birkaç ufak tüyoyu göz önünde bulundurmak.  

Makyaj Bazı

Makyaj Bazı

Makyajınızın ilk yaptığınız andaki taze görünümünü gün boyu koruyabilmeniz için, her şeyden önce cildinizi makyaja hazırlamanız gerekiyor. Bu hazırlık aşamalarından biri olan makyaj bazı uygulaması, makyajınız adına büyük önem taşıyor. Mükemmel bir görünüm için bizim makyaj bazı önerimiz ise Lancôme Prep & Matte!

Tıpkı kıyafetleriniz gibi, makyajınızın da günlük aktivitelerinize eşlik ederken taze bir his sunması oldukça önemli. Lancôme Prep & Matte makyaj bazı, hafif yapısıyla bu ihtiyacı karşılıyor. Ayrıca pek çok kadının ortak problemi olan gözenek görünümünü  de azaltıyor. Mat bitişli bu makyaj bazı ile cildinizde istenmeyen parlama görünümüne meydan okuyabilir ve ten makyajınızın kalıcılığını artırabilirsiniz.

Nude Fondöten

Nude Fondöten

Nude makyaj ile doğal güzelliği mükemmel hale getirebilmek için, ten makyajı önem taşıyor. Doğal görünüm elde edebilmek adına fondöten tercihiniz ince ve hafif yapılı ürünlerden yana olmalı. Ferah bir görünüm için ise nude fondöten tonlarından faydalanmalısınız.

Lancôme makyaj ürünleri, mükemmel görünümün yanı sıra rahat bir his de vadediyor. Özellikle ten makyajında aranan bu konforlu hisse, Teint Idôle Ultra Wear Nude fondötenin hafif yapısıyla ulaşmak oldukça kolay! Üstelik Teint Idôle, cildinize uyum sağlayacak renk tonları ile nude makyaj için gereken doğal görünümü sağlamaya da yardımcı oluyor.

Toprak Tonlarında Göz Makyajı

Toprak Tonlarında Göz Makyajı

Nude makyajın sırrı, minimum renk kullanımı ve doğal tonların yardımıyla yüz hatlarını doğru şekilde öne çıkarmakta saklı. Mükemmel bir nude makyaj için göz makyajında da bu çizgiyi korumak gerekiyor. Bunun için ise toprak tonlarındaki göz farları ideal seçenekler! Bu farlarla göz kapağınızda ufak gölgeler oluşturarak göz hatlarınızı belirginleştirebilirsiniz.

Söz konusu gölgeler için renk seçiminde zorlanıyorsanız, Lancôme Hypnôse Palette tam size göre! Hypnôse Palette, birbiriyle uyumlu, koyu ve açık tonlarda beş farklı renkteki farı bir arada barındırıyor. Bu palette yer alan açık renkler ile göz kapağınıza aydınlık bir görünüm verebilirsiniz. Sonrasında ise paletteki koyu tonlar ile gölgelendirme yaparak göz hatlarınızı kolaylıkla öne çıkarabilirsiniz.

Hacimli Kirpikler

Hacimli Kirpikler

Farların yardımı ile gözlerinizin formunu daha da çekici hale getirmeniz mümkün. Fakat bakışlarınıza derinlik kazandırabilmek adına göz farı tek başına yeterli değil. Hacim veren bir maskara ile nude makyajın hafif detaylarına vurgulu bir dokunuş sağlamanız gerekiyor.  

Konveks fırçası sayesinde kirpiklere dolgun bir görünüm kazandıran Hypnôse Drama Mascara, bu dokunuşu mükemmel bir şekilde gerçekleştiriyor. Siz de doğal güzelliğinize eşlik eden çarpıcı bakışlara sahip olmak istiyorsanız, bir an önce Hypnôse Drama ile tanışmanızı tavsiye ediyoruz!  

Lip Gloss'lar

Lip Gloss'lar

Kusursuz bir nude makyaj için son adıma geliyoruz: Dudak makyajı. Doğal tonlardaki bu makyaj stilini hafif bir ışıltıyla desteklemek adına lip gloss’lar sıklıkla tercih ediliyor. L'Absolu Gloss Sheer, dudaklara inci ışıltısı görünümü veren formülüyle nude makyaj için mükemmel bir tamamlayıcı oluyor.

Lip gloss yerine kremsi ve mat yapılı bir ruj tercih etmek istiyorsanız, Lancôme bunun için de farklı seçenekler sunuyor. Özellikle L’Absolu Rouge çeşitleri, birbirinden etkileyici renk tonları ve aynı zamanda nemlendirici etkisi ile nude makyajınıza pürüzsüzlük de kazandırıyor!

Lancôme ürünlerini kullanarak yapacağınız nude makyajınız ile aynı anda hem oldukça sade hem de dikkat çekici görüneceksiniz!