Fransız kadınları, tüm dünyada hayranlık uyandıran çabasız güzelliklerini nelere borçlu olabilir?

Özgüvenli duruşları ve çekici feminen stilleriyle Fransız kadınları, estetik beğeni bakımından tüm dünyanın ortak noktasında yer alıyor. Hatta öyle ki bugün dünya genelinde “karşı konulmaz kadın” imajını tasvir etmek için kullanılan “femme fatale” kelimesi de doğrudan onlar için söylenmiş.

Zarif hatları ve doğal görünümleriyle dikkat çeken Fransız kadınları, elbette bu nefes kesici güzelliklerinin fazlasıyla farkındalar. Ve onlar için karakteristik bir özellik kazanmış olan bazı makyaj uygulamalarıyla, bu yönlerini daha da ön plana çıkarıyorlar. Siz de makyajınızda zamanın ötesine geçen çekici bir görünüm yakalamak istiyorsanız, Fransız kadınların makyajına dair tüm bilmeniz gerekenler bu yazıda sizi bekliyor!

Doğal Ten GörünümüTeint Idole fondöten

Doğal ten makyajı görünümü, Parizyen stilin en önemli koşullarından biri. Cilt bakımına büyük bir özen gösteren Fransız kadınları, haliyle ten makyajında oldukça hafif bir görünümü tercih ediyor. Siz de teninizde hem doğal hem de kusursuza en yakın görünümü sağlamak adına, Fransız makyajı uygulamasında mat etkili ve yüksek kapatıcılığa sahip bir fondöten tercih edebilirsiniz.

Fransız kadınlarının güzelliğinden ilham alan Lancôme, Teint Idole Ultra Wear fondöten ile ten makyajınız için harika bir seçenek sunuyor. Tere ve bulaşmaya dayanıklı yapısının yanı sıra nefes alabilen formülü ile öne çıkan bu fondöten, 24 saate* kadar kalıcı bir uygulama sağlıyor. Lancôme Teint Idole Ultra Wear fondötenler, cilt tonunuzla en ideal uyumu yakalamanız için 40 farklı renk seçeneğini keşfetmenizi bekliyor.

*109 kadın tarafından yapılan kişisel değerlendirme

Lancome Blush Subtil allık

Editörün Notu: Ten makyajınızda daha doğal ve canlı bir görünüm elde edebilmek adına pembe veya şeftali tonlu allıkları tercih edebilirsiniz. Bunun için Blush Subtil allığın “02 Rose Sable” ya da “03 Sorbet Corail” renklerine göz atabilirsiniz.

Dumanlı Göz Makyajı

Lancome Hypnose Palette far paleti

Parizyen kadınlar, göz makyajında yoğun uygulamalardan ziyade genellikle göz hatlarını hafifçe öne çıkaran smokey eye tekniğini benimsiyor. Far seçimlerini birbiri ile uyumlu doğal tonlardan yana yapan Fransız kadınları, göz çevrelerini farın en koyu tonu ile çevreleyerek ardından göz kapaklarına doğru dağıtıyor. İşte buğulu ve çekici gözlere ulaşmak, onlar için bu kadar kolay!

Yoğun pigmentli yapısı ve uzun süre kalıcı formülü ile Hypnose Palette, “Brun Adoré” rengi ile Parizyen makyaj için tam da aradığınız seçim! Bunun yanı sıra açık ve orta nude tonlarından füme tonlarına beş farklı renge sahip olan bu far paleti, yüksek tempolu günler için de tam anlamıyla bir kurtarıcı niteliğinde. Paletin açık tonlarıyla yaptığınız gündüz makyajınızı, gece katılacağınız davetler için koyu tonlarla yoğunlaştırabilirsiniz. Hypnose Palette ile bir yandan zamanın hızına meydan okurken bir yandan da günün her saati kusursuz görüneceksiniz!

Dış Kirpiklere Uygulanan MaskaraLancome Monsieur Big maskara

Bakışlara etkileyici bir görünüm kazandıran çekik gözler ve göz alıcı dolgun kirpikler… Fransız kadınları bunu neye borçlu dersiniz? Elbette basit ama etkili maskara sürme tekniklerine! Siz de Fransız kadınları kadar etkileyici bakışlara sahip olmak istiyorsanız; maskaranızı önce tüm kirpiklerinize dipten uca uygulayıp, ardından şakaklara yakın olan üst kısımlara daha fazla rötuş yapabilirsiniz. Peki, tek seferde hacimli ve kıvrık kirpiklere sahip olmaya ne dersiniz?

Lancôme’un efsanevi maskarası Monsieur Big ile, dolgun ve uzun görünen kirpiklere sahip olmak daha önce hiç bu kadar kolay olmamıştı! Uzman fırçası ile Monsieur Big Maskara, kirpikleri dipten uca kavrayarak hacimli bir görünüm sağlıyor. Kıvrık, yoğun ve siyah kirpikler için makyaj çantanızda ona şimdiden yer açabilirsiniz.

Ve Tabii ki Kırmızı Ruj!

Lancome kırmızı ruj

Fransız makyajı denilince akla önce kırmızı ruj gelir. İşte çarpıcı görünümün vazgeçilmezi olan bu adımdan şimdi bahsetmenin tam zamanı! Fransız kadınları, uygulaması ve korunması hayli zor olan kırmızı dudak makyajlarını sizce gün boyu nasıl kusursuz bir şekilde taşıyor olabilirler? Tabii ki dudak kalemi kullanımı ve doğru ruj seçimi ile…

Söz konusu doğru ruj seçimi ise bizim önerimiz, elbette L'Absolu Rouge! Uzun süre kalıcı uygulama ve konforlu bir his sunan L'Absolu rujlar, açıktan koyuya farklı kırmızı tonları ve dokularıyla, Fransız makyajı uygulaması için birbirinden çekici seçenekler sunuyor. Siz de Lancôme Le Lip Liner’ın 132 Caprice’i ile dudak kenarlarında kusursuz bir hat oluşturduktan sonra L’Absolu Rouge’un 189 Isabella’sı ile Fransız kadınlarının kusursuz kırmızı dudak makyajını elde edebilirsiniz.