Son yıllarda mat dudak makyajı ön plana çıksa da dudak parlatıcısı olan lip glosslar makyaj çantasında yerlerini hep korudular. Yumuşak yapıları ile kadınların vazgeçilmezlerinden biri olan lip glosslar, hiç makyaj yapılmasa bile dudaklara verdikleri ışıltı ile yüzün daha canlı görünmesi için her daim kurtarıcı oluyorlar.

Dudak Parlatıcısı

Lancôme'un zahmetsiz Fransız güzelliği anlayışı ile uyum sağlayan dudak parlatıcısı, kolay uygulanması ve parlaklığından kaynaklanan ışık hilesi sayesinde dudakların daha dolgun görünmesi ile kadınlar tarafından çokça tercih ediliyor. Sizler için Lip Gloss dosyasını detaylı inceledik ve ipuçlarına yer verdik.

Lip Gloss Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Dudak parlatıcısı yani lip gloss, likit yapıda olması sayesinde kolay uygulanabilen dudak makyajı için tercih ediliyor. Yapısı gereği ıslak bir bitiş sağlayan lip glossların en önemli avantajları dudakları daha dolgun göstermeleri.

Dolgun dudaklar için lip gloss

İpucu: Dudaklarınızın daha dolgun görünmesi için alt ve üst dudağınızın tam ortasına şeffaf parlatıcı uygulayabilirsiniz. Rujunuzu sürdükten sonra uygulayacağınız şeffaf parlatıcı, optik illüzyon sağlayarak daha dolgun dudak görünümüne kavuşmanızı sağlayacak.

Dudak Parlatıcısı Kullanırken Bilmeniz Gereken İpuçları

Dudak Peelingi

Energie de Vie peeling

Dudağınıza uygulayacağınız parlatıcı her ne kadar mat rujlar kadar zahmetli hazırlık istemese de gün içinde kalıcılığını ve ıslak görünümünü koruyabilmesi için peeling ile dudakları arındırmak önem gösteriyor. Pürüzsüz dudaklara uygulanan lip glosslar daha canlı görünüm verebiliyor.

Işıltılı ve Koyu Lip Glosslar

Koyu renk lip gloss

Opak görünümdeki lip glosslar çokça tercih edilse de zarif görünümü ışıltılı lip glosslar sağlıyor. Bu nedenle yüksek ışıltıya sahip ve koyu renk olanlar dudakları dolgun gösterirken zarafetini koruyor.

Karıştır, Rengini Oluştur!

Dudak Parlatıcısı

Daha soft ve cilt tipine uygun renkler yakalamak için lip glossunuzu farklı bir şeffaf dudak parlatıcı ile karıştırabilirsiniz. Hem cildinize uygun doğru rengi yakalamış olur hem de dudak parlatıcınızın yapısını bozmamış olursunuz.

Kalıcılık için Dudak Hareketlerine Dikkat!

Lancôme Juicy Shaker

Yüksek kalıcılığa sahip yoğun lip glosslar dudakta ağırlık yapmadığı sürece kolay kullanım imkanı sunuyorlar. Fakat yine de yüksek kalıcılık için hem lip glossları tercih etmenizi hem de dudaklarınızı çok sık çatal, kaşık gibi nesneler ile temasta bulundurmamanızı öneriyoruz. Eğer tam anlamıyla kalıcı lip gloss kullanmıyorsanız bir şeyler içerken dudağınızı bardağa bastırmadan, çok yaklaştırmadan içmenizi tavsiye ediyoruz.

Dolgun görünen Dudaklar

Şeffaf dudak parlatıcısı

Dudaklarımızın dolgun görünmesini her zaman istemişizdir. Doğru dudak parlatıcısı ile dolgun görünen dudaklara kavuşmak çok kolay! Dudaklarınızın ortasına uygulayacağınız şeffaf parlatıcılar dolgun görünüm yakalamanızı sağlarken açık renklere sahip transparana yakın lip glosslarınızı sürmeden önce bir ton açık dudak kalemi ile dudaklarınızın ortasını aydınlatmanız ve sonrasında dudak parlatıcısını uygulamanız daha dolgun görünen dudaklara sahip olmanızı sağlayabilir. Ayrıca genelde en çok silinen dudağın orta bölümünde dudak kalemi ile birleşen lip glossunuz daha kalıcı olabilir.

Dudak Bakımı

Dudak Bakımı

Lip glosslar dudakların bakımını makyaj ile birlikte sağlıyorlar. Bu nedenle dudakların bakıma ihtiyaç duyduğu ve kurumaya başladığı dönemlerde lip gloss kullanarak bakımını sağlayabilirsiniz.

Bu Sefer Dudakları Birbirine Bastırmıyoruz

Lancôme Juicy Shaker

Ruj sürdükten sonra dudaklarımızı birbirine bastırarak rengi yaymamız uzun zamanlardan beri verilen tavsiyeler arasında yer alıyor. Islak bitiişe sahip olan lip glosslar için bu tavsiye geçerliliğini kaybediyor. Yapısı gereği dudağın kenarlarına taşma ihtimali çok yüksek olan lip glossları uyguladıktan sonra kendi haline bırakmamız ve dudaklarımızı birbirine bastırmamamız ya da yemememiz gerekiyor.

Editör Öneriyor: L'Absolu Lacquer

L'Absolu Lacquer

Nude renklerden canlı renklere kadar 15 farklı seçenek sunan lip gloss, nemli görünüm sağlaması ile dudaklara yüksek ışıltı veriyor. Özel aplikatörü sayesinde artırabilir parlaklık ve ışıltı sunuyor.

Kullanım Önerisi: Dudaklarınızın kontör çizgisini belirledikten sonra fırçası yardımı ile iç kısımlarını doldurarak parlak dudaklar elde edebilirsiniz.