Kendini özgüvenli ve iyi hissetmek her ortamda önemli. Tabii söz konusu hoşlandığınız kişi ile ilk randevunuz ise durum çarpı iki önem derecesinde değil mi?

Sabırsızlıkla beklediğiniz o gün nihayet geldi! Kelebekler adeta içinizde dans ediyor. İlk buluşma heyecanı keyifli olduğu kadar biraz da stres yaratabiliyor. Ne giyeceğiniz, nasıl makyaj yapacağınız ve saçlarınıza nasıl şekil vereceğiniz; kafanızda birden fazla düşünce balonuna sebep oluyor. Bu balonlardan birini seçmek ve unutulmayacak ilk izlenimi oluşturacak kararı vermek, o heyecanın etkisi ile haliyle zorlaşabiliyor.

Şimdi sakinleşin! Günler öncesinden içine düştüğünüz bu endişeleri de yavaşça bir kenara bırakarak sizler için hazırladığımız pratik makyaj tüyolarını detaylı bir şekilde inceleyin. İlk buluşmada kendinizi harika hissetmenizi sağlayacak makyaj tüyolarımız ile ona tüm özgüveninizle gülümseyin.

İlk Buluşma Makyajının Önemi

İlk randevu için hazırlanırken aşırıya kaçmamak büyük önem taşıyor. Aşırıya kaçmamak derken lütfen son anda hızlıca evden herhangi bir arkadaşınız ile buluşuyormuşçasına çıkıp gitmeyi anlamayın. Kastettiğimiz: Doğal güzelliğinizi daha çekici kılacak özenli bir hazırlık... Üstelik bu sayede kendinizi daha rahat ve keyifli hissedeceğinizden eminiz. Tabii “Bu nasıl olacak?” dediğinizi duyar gibiyiz. Hazırsanız adım adım pratik ilk buluşma makyajı tüyolarımıza başlıyoruz!

Adım 1: Ten Makyajı

Cildinizin mükemmeş görünümü için uygulayacağınız ten makyajı, makyaj rutininizin en önemli detaylarından biri. Yüzünüzde fondöten ve pudranın göze çarpmasına neden olmadan, sadece cildinizde kusurlu gördüğünüz noktaları kapatarak pratik makyaj adımına başlayabilirsiniz. Sade bir ten makyajı ile doğal güzelliğinizi vurgulamaya çalışacağınız adımlar şu şekilde olmalı;

  • Ten rengine uygun bir fondöten ile yüze hafif bir rötuş,
  • Göz altları için kapatıcı,
  • Yanaklara canlı görünüm veren hafif bir allık.

Bu basit adımları uygulayarak ten makyajınızı hem çok zaman kaybetmeden tamamlayabilir hem de doğal ve sade görünümünüzle ilk buluşmada kendinizi çok daha “mükemmel” hissedebilirsiniz.

Adım 2: Göz Makyajı

Göz Makyajı

Makyajın en önemli adımına geldi sıra. Çünkü ilk buluşmada biliyoruz ki sizden çok gözleriniz konuşacak. Bu sebeple size, gözleri ön plana çıkaracak yine oldukça sade bir makyaj önerisi hazırladık:

  • Gözleri etkileyici ve çekici kılan bir ürün ile göz makyajına başlıyoruz. O, her zaman trend, her zaman göz alıcı! Evet eyeliner’lardan bahsediyoruz. İster siyah ister renkli kullanabileceğiniz bu ürün ile bakışlarınızı ön plana çıkarıp gözlerinizi daha gösterişli kılabilirsiniz. Siyah, her zaman en asil ve vazgeçilmezimiz olduğu için ilk buluşmada siyah eyeliner kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
  • Kirpik çizgilerinden başlayarak ince bir şekilde göz kapaklarının üzerinden, iç kısımdan dışa doğru ilerleyerek siyah eyeliner’ınızı çekmeye başlayın. Gözlerin dış köşelerine geldiğinizde eyeliner’ı hafifçe şakaklara doğru yönlendirerek biraz daha kalınlaşmasını sağlayın. Daha çarpıcı bir görünüm için ilk çektiğiniz çizginin tekrar üzerinden geçin ve kurumasını bekleyin.
  • Etkileyici bakışlar dedik. Öyleyse sıra, etkileyici bakışların olmazsa olmazı maskara adımında... Kirpiklerinizi tek tek ayıran ve hacimli görünmesini sağlayacak bir maskara ile göz makyajınızı tamamlayın. 

Sadece eyeliner ve maskara kullanarak gözlerinizde etkileyici bir görünüm yaratmak işte bu kadar basit. Burada sadece küçük bir tavsiyemiz olacak: Herhangi bir olumsuzluk yaşamamanız için kalıcı, gece boyu akmayan suya dayanıklı waterproof ürünleri tercih ederek göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Bu sayede makyajınızın bozulma endişesi, sohbetinizin akışına gölge düşürmeyecek. 

Adım 3: Dudak Makyajı

Dudak Makyajı

Makyajın son adımına geldi sıra: ruj seçimi! Partnerinizin bir diğer odak noktası olan dudaklarınızın çekiciliği elbette önemli. Bu adımda giyim tarzınıza uyumlu bir rengi tercih edebilir veya daha rahat hissetmek adına günlük hayatta en sık kullandığınız ruju seçebilirsiniz.

  • Makyajınızın sade ve doğal görünmesine öncelik verdikten sonra dudaklarınız için de nude tonlarda bir ruj seçerek buluşma makyajınızı tamamlayabilirsiniz.