Keten tohumu özü ve hyalüronik asidi bir araya getiren bu etkin formül ile göz çevresindeki cilt problemleri çözümsüz değil!


Olduğunuzdan daha genç bir izlenim için her şeyden önce dinlenmiş ve enerjik bir cilt görünümüne sahip olmak önem taşıyor. Fakat maalesef ki gündelik bir yorgunluk dahi hemen cilde yansıyor ve dinç görünüme engel olabiliyor. Bu konuda özellikle de cildin diğer kısımlarına kıyasla daha ince bir yapıya sahip olan göz çevresi, asla hata kabul etmiyor ve düzenli bir bakımı şart koşuyor. Peki, yorgun görünümün ve yaşlanma belirtilerinin önüne geçmek için göz çevresi bakımında hangi adımlar takip edilmeli? Bu soruya en doğru cevabı bulmak için önce sorunun kaynağına inmek gerekiyor.  


Koyu Halka ve Göz Altı Torbası Görünümünün Nedenleri Nelerdir?


Göz çevresindeki koyu halka görünümü en can sıkıcı cilt problemlerinden biri oluyor. Bu cilt problemi, genetik faktöre bağlı olarak çocukluk çağından itibaren baş gösterebiliyor. Bunun yanı sıra uykusuzluk, yorgunluk, yaş alma ve yetersiz su tüketimi gibi daha pek çok faktör de koyu halka görünümüne sebep olabiliyor. Göz çevresinde gelişen bir diğer cilt problemini ise göz altı torbası görünümü oluşturuyor. Bu cilt problemi; fazla baharatlı ve tuzlu yiyeceklerin tüketilmesi, düzensiz uyku ve yorgunluk gibi sebeplerle meydana gelebiliyor.


Göz Çevresine Daha Genç Görünüm Nasıl Kazandırılır?


Cilt bakımında geçerli olan tüm kurallar esasen göz çevresi bakımı için de birebir geçerli! Bu adımlar neler mi?

●      Temizlik: Göz çevrenizi uygun bir temizlik ürünüyle sabah ve akşam nazikçe temizlemelisiniz. Ayrıca asla makyajla uyumamaya özen göstermelisiniz!

●      Serum ve Nemlendirici Krem: Cilt tipinize, yaşınıza ve kaygınıza yönelik göz çevresi serumunuzu ve nemlendirici ürününüzü düzenli olarak kullanmalısınız.

●      Maske: Belirli periyotlarla göz çevrenize uygulayacağınız maskeler, yoğun bakım imkânı sunarak daha verimli sonuçlar alınmasını mümkün kılıyor..

●      Soğuk Kompres: İhtiyaç duyulan zamanlarda acil çözüm olarak, göz altı torbası ve koyu halka görünümünü gidermek için oldukça etkili bir seçenek sunuyor.


Cildiniz için Hyalüronik Asit Neden Önemlidir?


Bir çok faydaya sahip olan hyalüronik asit, esasen cilt dokularında doğal olarak bulunuyor ve kolajen liflerinin oluşumunda etkin rol oynuyor. Dolayısıyla cilt elastikiyeti ile doğrudan ilişkili olan bu bileşen, yaş almayla birlikte vücutta daha az üretilmeye başlıyor. 


Hyalüronik Asit Formülüyle Rénergie Multi-Lift Ultra Göz Kremi


Cildin pürüzsüz görünümü için keten tohumu ile zenginleştirilen Lancôme Rénergie Multi-Lift Ultra ailesi; göz çevresi için de çok yönlü bir bakım sunuyor! Hyalüronik asit içeren  Rénergie Multi-Lift Ultra Göz Kremi göz çevresine aydınlık, dolgun ve sıkı bir görünüm kazandırıyor.


Rénergie Multi-Lift Ultra Göz Kremi ile Göz Çevresinde Lifting Etkisi


Lancôme Rénergie Multi-Lift Ultra Göz Kremi, nemlendirici etkisiyle ilk kullanımdan itibaren farkı hissettiriyor. Düzenli kullanımın ardından ise koyu halka görünümünde azalma sağlıyor. Ayrıca lifting etkisi göstererek dinlenmiş ve tazelenmiş bir göz çevresi görünümü sunuyor. Rénergie Multi-Lift Ultra Göz Kremi’nin tüm etkilerinden ve daha fazlasından elde edeceğiniz olumlu sonuçlar için:

●      Advanced Génifique Serum’u göz çevreniz hariç tüm yüzünüze uygulayın.

●      Rénergie Multi-Lift Ultra Göz Kremi’ni göz çevrenize içten dışa doğru dağıtın.

●      Rénergie Multi-Lift Ultra yaşlanma karşıtı bakım kremini yüzünüze uygulayarak bakımınızı tamamlayın.


Editörün Notu: Lancôme’un göz çevresibakım ürünleri yalnızca bunlarla sınırlı değil! Diğer tüm alternatifleri “Göz Kremi ve Serumu” kategorisinde bulabilirsiniz. Bu sırada Absolue Yeux Göz Kremi’ne de göz atmayı unutmamanızı öneririz!