Renkli Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Renkli göz makyajı için rehber niteliğindeki bu yazı ile gözleriniz her zamankinden daha da fazla ön planda olacak!

Gözler, farklı form ve renklerde olsa da, yüze kattıkları derinlik ve anlam ile herkese kendine has, karakteristik bir güzellik kazandırıyor. Her tonu birbirinden etkileyici olan göz renkleri arasında bir de nadir rastlanan mavi veya yeşil gözlerden birine sahipseniz, oldukça şanslısınız diyebiliriz. Fakat yanlış teknikler ve renkler kullanarak yapacağınız makyajınız, bu avantajınızı dezavantaja çevirebilir.

Gözlerinizin Rengini Öne Çıkarın

Gözlerinizin Rengini Öne Çıkarın

Yeşil ve mavi renklerin her ikisi de soğuk alt tonlu renkler grubunda yer alıyor. Dolayısıyla, bu renk gözlere sahip olanların, göz makyajlarında kullanması gereken tonlar da benzerlik gösteriyor. Bunların arasında ise kahve tonları başı çekiyor. Fakat daha sıra dışı ve cesur göz makyajından hoşlananlar için portakal rengi, kırmızı ve mürdüm her iki göz rengine de fazlasıyla uyum sağlıyor.

Makyajda metalik yansımalar, son zamanların makyaj trendleri arasındaki en sevilen uygulamalardan biri. Bu trendin en şanslıları ise renkli gözlüler oluyor! Özellikle bakır, bronz ve altın tonları hem yeşil hem de mavi gözlerle mükemmel bir uyum yakalıyor. Bunun yanı sıra, gümüş yansımalı farlar da özellikle mavi göz makyajı örnekleri arasında öne çıkıyor.

Gözlerinize En Uygun Çerçeveyi Oluşturun

Gözlerinize En Uygun Çerçeveyi Oluşturun

En güzel tablolar, her zaman güzelliklerini destekleyecek çerçeveler içerisinde sergileniyor. Gözlerinizin de mükemmel tonlamalara sahip tablolar olduğunu varsayarsak, aynı mükemmelliği sürdürecek çerçevelere ihtiyaç duyduklarını söyleyebiliriz. Bu çerçeveleri ise göz makyajınız için kullanacağınız teknikler oluşturuyor.

Hem mavi göz makyaj modellerinde hem de yeşil göz makyajında öne çıkan teknik, smokey eye oluyor. Neredeyse her dönem trendler arasında yerini koruyan dumanlı göz tekniğinin sağladığı buğulu bakışlar çok seviliyor. Bunun yanı sıra, ombre tekniği de gözlerinizi vurgulayacak renk geçişlerini sağlamak adına harika bir tercih oluyor.

Cesur Renkler Deneyin

Eyeliner’ların makyaja bambaşka bir boyut kazandırdığı herkes tarafından kabul edilen bir gerçek. Bunlar arasında en çok tercih edilen ise genellikle siyah eyeliner’lar oluyor. Yeşil gözlerde oldukça iyi duran cat-eye tekniğinde göz makyajı için siyah eyeliner elbette ki muazzam bir seçenek. Fakat genel olarak renkli gözlere uygulanacak eyeliner için siyah biraz keskin bir görüntü yaratabiliyor.

Bunun yerine yeşil gözlere sahipseniz kahve tonlarında, mavi gözlere sahipseniz de gri tonlarında eyeliner’ları öneriyoruz. Bu sayede daha yumuşak dokunuşlarla gözlerinizin rengini gölgelemeden hafif bir derinlik kazandırabilirsiniz. Üstelik doğal göründüğünüz mükemmel fotoğraflar için de bu derinlik ideal olacaktır. Bununla birlikte, maskara seçerken de renk konusunda cesur olmanızı tavsiye ediyoruz. Yeşil gözlerde mürdüm, mavi gözlerde ise gece mavisi maskaralar harika sonuçlar veriyor!

Kalıpları Unutun!

Kalıpları Unutun!

Mavi göz makyajı nasıl yapılır diye kısa bir araştırma yaptığınızda çoğunlukla mavi tonlardan uzak durmanız gerektiğini okuyacaksınızdır. Yeşil göz rengi için ise yine aynı şekilde yeşil göz farından… Fakat lancôme göz makyajına yeni bir soluk getiriyor. Lancôme x Mert & Marcus Koleksiyonunu incelediğinizde ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız!

Gözlerinizle Yeniliğe Kapı Açın

Gözlerinizle Yeniliğe Kapı Açın

Göz ve dudak makyajı için birbirinden çarpıcı seçeneklerin bir araya getirildiği bu makyaj koleksiyonundaki takma kirpik içeren kitler, sizi kalıpların dışına çıkmaya davet ediyor.  Lancôme Eyes Cold As Ice Yeşil Göz Makyajı Kiti, koyu tondaki yeşil göz farının ışıltıyla buluşması sayesinde yeşil göz ile harika bir uyum sağlıyor. Aynı şekilde, Lancôme Eyes Cold As Ice Mavi Göz Makyajı Kiti de mavi gözleri öne çıkarmak için birebir.

Kitlerin her ikisinde de göz farı parlatıcısı, Midi Monsieur Big Waterproof Maskara, Cat Eye takma kirpikler ve Cat Eye kirpik yapıştırıcısı bulunuyor. Bununla birlikte yeşil göz makyajı kitinde Transforming Likit Göz Farı 01 Green, mavi göz makyajı kitinde ise Transforming Likit Göz Farı 02 Blue yer alıyor. Bu farlar ile kalıpları yıkmaya hazır olun! Gözlerinizle aynı renge sahip dramatik tonlardaki farlar ile makyajınıza modern bir hava katın!