Renkli Gözler İçin Lancôme'dan Göz Makyaj Önerileri 

Göz makyajı, çekici bir görünümün olmazsa olmazı! Tabii göz makyajında kullanacağınız renkler de bu konuda oldukça önemli bir pay sahibi…

Gözlerinizin rengine göre tercih edeceğiniz makyaj ürünleri ile bakışlarınıza hiç olmadığı kadar derin bir görünüm katmanız mümkün! Özellikle renkli gözlere sahipseniz, seçeceğiniz tonların gözlerinizin rengi ile bütünlüğünü dikkate almalısınız. Peki, etkileyici bir renkli göz makyajı için hangi ürünleri seçmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Harika sonuçlar alacağınız renkli göz makyajı önerileri, bu yazıda sizi bekliyor.

Yeşil Gözler için Makyaj Önerileri

Yeşil Gözler için Makyaj Önerileri

Ender bulunan bir göz rengine sahip olduğunuz için çok şanslı hissediyor olmalısınız. Haliyle bu avantajınızı estetik bir görünümle desteklemek için göz makyajı ürünlerinizi de buna göre seçmeniz gerekiyor. Bu konuda öncelikle mavi, yeşil ve sarının açık tonlarından uzak durmanız gerektiğini bir yere not alın. Çünkü bu renkler, gözlerinizin eşsiz rengini geri plana atabilir.

Tercih edebileceğiniz renklere gelince, bu konuda da oldukça zengin alternatifleriniz bulunuyor. Maskara ve eyeliner’da siyah; göz farında ise siyah, kahve ve gri tonlar, yeşil gözleriniz için harika bir seçim! Bunun dışında far seçiminizi yeşil ile kontrast oluşturan bordo ve bakır tonlarından yana yaparak, göz renginizi hiç olmadığı kadar belirgin bir hale getirebilirsiniz. Tabii pembe ve mor tonları ile de bu etkiyi yaratabileceğinizi belirtmeden geçmemek gerekiyor.

Lancôme Hypnôse Palette

Editör Önerisi: Lancôme Hypnôse Palette, tek üründe birbiri ile müthiş uyuma sahip beş farklı rengi ile göz makyajınızda profesyonel bir görünüm vadediyor. Özellikle siyah, kahve ve bakır tonlarının bir arada yer aldığı “ST3 Terre d’Ivoire” veya açıktan koyuya mor tonlarının bulunduğu “DO2 Reflet d’Améthyste”, çarpıcı bir yeşil göz makyajı için birebir!

Mavi Gözler için Makyaj Önerileri

Mavi Gözler için Makyaj Önerileri

Tıpkı yeşil gözlerde olduğu gibi sizin de göz makyajınızda açık mavi, yeşil ve sarı tonlardan uzak durmanızda fayda var. Ancak maskara, göz kalemi, eyeliner ve hatta far uygulamalarınızda, göz renginize mükemmel bir derinlik katacak koyu mavi ve lacivert tonlarını cömertçe kullanabilirsiniz. Bu konuda Hypnôse Palette’in “DR1 Bain de Minuit” seçeneği ile Ombre Hypnôse Mono tekli göz farının “P207 Bleu de France” rengi tam size göre!

Bunun dışında siyah, gri ve kahveler, mavi gözlere doğal görünümlü olduğu kadar çarpıcı bir derinlik katıyor. Daha sade bir görünüm elde etmek istiyorsanız da pembe ve şeftali-turuncu tonları, bu konuda sizin için en mükemmel seçenekleri oluşturuyor. Ya da tercihinizi gümüş, altın ve bakır gibi ışıltılı renklerden yana yaparak göz makyajınızda çarpıcı bir etki yaratabilirsiniz.

Kehribar Rengi ve Ela Gözler için Makyaj Önerileri

Ela göz 

Göz renginiz açık kahve veya bal rengi ise kehribarın sıcacık ışıltısını bakışlarınızda taşıyorsunuz demektir. Bu sıcak tonu daha da ön plana çıkarmak için ise renk alternatifleriniz oldukça geniş. Siyah ve gri başta olmak üzere kullanacağınız tüm soğuk tonlar, gözlerinizin rengini oldukça belirgin kılacaktır. Bunun için mavi, yeşil ve mor renklere göz makyajınızda bol bol yer verebilirsiniz. Ayrıca bordo da göz renginizle müthiş bir uyum yakalayacaktır.

Geliyoruz, tüm renklerin harmonisini eşsiz bir şekilde barındıran ela gözlere… Mavi ve yeşil yansımaları, dore ve kahverengi geçişleriyle ela gözler, makyajda diğer göz renklerine nazaran daha fazla dikkat istiyor. Siz de göz makyajınızda kehribar gözlere uyum sağlayan renkleri tercih edebilir, ayrıca altın ve kahve tonları ile gözlerinizin büyüleyici rengini ortaya çıkarabilirsiniz.

Maskara ve Kaş Kalemi ile Bakışlarınızı Tamamlayın

Maskara ve Kaş Kalemi ile Bakışlarınızı Tamamlayın

Far uygulamasını tamamladıktan sonra sıra kirpiklere geliyor! Lancôme maskaralar ile kirpiklerinize kat kat hacim vererek takma kirpik etkisi yaratabilir, böylece gözlerinizin güzelliğini hacimli kirpiklerinizle tamamlayabilirsiniz. Kaş makyajınızda hem doğal hem de dolgun bir görünüm elde etmek için ise Monsieur Big Brow kaş kalemini kullanabilirsiniz. Fırça başlığına sahip bu kaş kalemi, yumuşak formülü ve uyumlu renk alternatifleriyle bakışlarınızın büyüsüne ortak oluyor. 

Lancôme makyaj ürünleri, yoğun pigmentleri ve kalıcı formülleriyle deneyen birçok kadının vazgeçilmezi! Siz de göz makyajınızda çok daha belirgin ve kalıcı sonuçlar için Lancôme göz makyajı ürünlerine hemen göz atmaya başlayın!