Ruj sürmenin altın kurallarını açıklıyoruz!

Konuşurken kelimelere dikkat çeken ya da dikkati dağıtan aynı şey olabilir; ruj sürme stiliniz! Fransız kadınlarının çekici ve zarif güzelliklerini yansıtan makyajlarını kırmızı ruj ile tamamladıklarını biliyoruz. Peki Fransız kadınları sürmesi bu kadar zahmetli ve hatayı çok çabuk belli eden bir rengi, nasıl bu kadar güzel taşıyor olabilirler? Tabi ki ruj sürmenin altın kurallarını bilerek ve güzel sonuçtan uzaklaştıracak hatalardan kaçınarak!

Veda Etme Zamanı

Veda Etme Zamanı

Rahatsız olduğunuz konularda fiziki veya ruhsal olarak size ağırlık yapan etmenlerden uzaklaşmanız her zaman tavsiye ediliyor. Ruj sürerken dudaklarınızda barınan ölü derileri uzaklaştırmak da aynı etkiye sahip. Bu nedenle ruj uygulaması öncesi, pürüzsüz bir dudak zemini hazırlamanız önemli. Haftada en az bir kez uygulayacağınız dudak peelingi ile dudaklarınızın ölü derilerden arınmasına ve rujun daha pürüzsüz durmasına yardımcı olabilirsiniz.

Nemlendirmeyi İhmal Etmeyin

Nemlendirmeyi İhmal Etmeyin

Ruj sürerken yapılan hataların başında dudakların nemlendirilmesine özen göstermemek geliyor. Oysaki cildiniz nemsiz kaldığında, ilk sinyalleri veren dudaklarınız... Bu nedenle nem konusunda oldukça hassas bir karaktere sahip olan dudaklarınızı sıkça nemlendirmenizi tavsiye ediyoruz. Böylece pürüzsüz bir ruj uygulaması da hayal olmayacaktır.

Sıralamanın da Önemi Var

Sıralamanın da Önemi Var

Ruj sürerken kenarlardan başlamak, rujun sınırlarının bozuk görünmesine neden olabilir. Bu nedenle dudaklarınızın ortasından başlayıp kenarlarına doğru inen bir uygulama tekniği, rujunuzun hatalardan uzak sürülmesine yardımcı olabilir.

Taşmış Görünümü Engellemek Ellerinizde

Taşmış Görünümü Engellemek Ellerinizde

Ruju uyguladıktan sonra alt ve üst dudakları birbirine bastırmak bir hata iken aşağı yukarı hareketlerle bastırarak ruju yaymaya çalışmak da bu hatayı artıran hareketlerden bir diğeri. Öte yandan, üst dudağımızın ortasında yer alan kavise rujun taşması ise hatları kaybolmuş bir dudak görünümüne neden olabiliyor. Bu nedenle ruj uygulamasında bu iki hatadan da mümkün olduğunca kaçınmanızı öneriyoruz.

Fazla Rujdan Kurtulmak İçin

Fazla Rujdan Kurtulmak İçin

Dudaklarınızda istediğinizden yoğun bir görünüm elde ettiğinizde, pamuk veya peçetelerden yardım alabilirsiniz. Bu işlemi dudağınıza tampon hareketler ile uygulamalısınız. Böylece fazla rujun bulaşmasını da engellemiş olursunuz. 

Parmaklarınızı Uzak Tutun

Parmaklarınızı Uzak Tutun

Dudak sınırlarını aşan ruju acele ile parmaklarınızla temizliyorsanız hataya sebep oluyorsunuz demektir. Çünkü parmak uçları rujun daha çok yayılmasına neden olabiliyor. Ayrıca parmak uçlarınızda unuttuğunuz rujun yüzünüzün başka bir bölgesine dokunduğunuzda da bulaşması an meselesi! Bu nedenle parmakla temizleme işleminden mümkün olduğunca kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.

Dudak Kalemi Abartı Değildir

Dudak Kalemi Abartı Değildir

Ruj sürerken dudak kalemi kullanmanın makyajı abarttığı düşünülür. Ancak dudak kalemleri, dudakların sınırlarını belirlediğini için ruj sürme kolaylığı sağlar. Ve aslında düşünülenin aksine abartı bir uygulama değildir. Rujun taşmasını önleyerek pürüzlü görünüme engel olan dudak kalemleri, rujun kalıcılığını da artırır. Bu nedenle dudak kalemleri , doğru ruj sürme tekniğinde oldukça fazla öneme sahip olan ürünlerden biridir.

Lancôme Rujları ile Dudaklarınızı Güzelleştirin

Lancôme Rujları ile Dudaklarınızı Güzelleştirin

Dudaklarınızı, nemsiz bırakacak yapılara sahip rujları tercih ediyorsanız, düzenli bakım yapsanız da çizgi çizgi görünümden ne yazık ki kurtulamayabilirsiniz. Bu nedenle dudaklarınızın nemini koruyan ve ekstra nemlendiren rujları tercih etmelisiniz. 

Bizim önerimiz ise Lancôme’un L'Absolu Rouge serisi oluyor.

Dudaklara dolgun bir görünüm verirken, tüm gün boyunca nemli bir görünüme kavuşmasına yardımcı olan bu seri; mat, kremsi ve parlak seçenekleri ile de geniş bir yelpaze sunuyor. Lancôme L’Absolu Rouge serisindeki birbirinden çarpıcı renkler ile siz de dudaklarınızda yeni bir döneme merhaba deyin!