Işıl ışıl parlayan güneş ve özlediğiniz birçok aktivite dışarıda sizi bekliyor. Öyleyse şimdi, doğal ve canlı görünümünüzle göz kamaştırma vakti!

İlkbahar aylarının hızla geride kaldığı bugünlerde yaz mevsiminin sıcacık atmosferi yeniden bizlerle! Dolayısıyla tıpkı gardıroplarımız gibi günlük cilt bakımı ve makyaj seçimlerimizi de yenilemek doğru bir tercih olabilir. Sade makyaj modellerinin halihazırda yükselişte olduğu bu süreçte, biz de sizin için hem doğal hem de göz alıcı görünmenizi sağlayacak etkili tüyolar hazırladık. Birkaç basit adımda siz de cildinizde çabasız güzelliği yakalayabilirsiniz.  

Temiz Bir Cilt

Temiz Bir Cilt

En güzel makyajın, pürüzsüz ve bakımlı bir cilt görünümü olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunu sağlamanın yolu ise etkili bir cilt temizliğinden geçiyor. Cilt tipinize göre seçeceğiniz temizleyici ürünler ile hem cildinizin günden güne daha ışıltılı görünmesini sağlayabilir hem de makyajınız için çok daha mükemmel bir zemin hazırlayabilirsiniz. O halde cilt temizliğinin vazgeçilmez adımlarına bir göz atalım:

  1. Adım: Temizleme (Sabah ve akşam)
  2. Adım: Peeling (Haftada iki ila üç kez)
  3. Adım: Tonik (Sabah ve akşam)

Not: Cildinizin nem dengesini ve görünümünün yenilenme s

ürecini desteklemeniz adına tonik adımının ardından serum ve nemlendirici kullanımını ihmal etmemelisiniz. Son olarak cildinizi güneşin istenmeyen etkilerinden korumak adına nemlendirici sonrası mutlaka UV filtreleyici ürünler kullanmanızı öneriyoruz.

Teninize Uygun Fondöten veya BB Krem Seçimi

Teninize Uygun Fondöten veya BB Krem Seçimi

Cilt temizliği, nemlendirme ve koruma adımlarından sonra cildiniz artık makyaja hazır. Ancak ten makyajınıza cildinizin hazırlanması için makyaj bazı kullanımını da göz ardı etmemek gerekiyor. Sonrasında ise tercihinize göre seçeceğiniz bir fondöten veya BB krem ile cildinizde eşitlenmiş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Makyajınızın gün boyu size eşlik edeceğini unutmamalısınız. Cildinizde ağırlık hissi bırakmayan fondötenler, ikinci bir ten hissi yaratarak gün boyu konforlu bir kullanım sağlaması açısından ideal olacaktır.

Bölgesel Cilt Kusurlarının Görünümü için Kapatıcı Kullanımı

Bölgesel Cilt Kusurlarının Görünümü için Kapatıcı Kullanımı

Ten makyajının olmazsa olmaz ikinci adımına geçiyoruz: Göz çevresindeki koyu halkalar ve diğer belirgin bölgesel cilt problemleri için kapatıcı kullanımı! Yoğun pigmentli yapısı ile daha kusursuz bir ten görünümü sağlayan göz altı kapatıcıları, sade makyajınızın gizli kahramanlarından biri olacak! 

Tabii bu gizliliği korumak adına, hafif dokulu bir kapatıcı seçmeniz ve ürünü sadece ihtiyaç duyulan bölgelere az miktarda uygulamanız oldukça önemli. Böylece cildinizde doğal, aydınlık ve eşitlenmiş bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Canlı Bir Görünüm için Allık Uygulaması

Canlı Bir Görünüm için Allık Uygulaması

Fondöten ve kapatıcılar yardımıyla cilt tonunuzun görünümünü eşitlemenizin ardından şimdi de biraz renk vakti! Bunun için ise allıklar  yardımcınız oluyor. Cilt tonunuzu göz önünde bulundurarak seçeceğiniz sıcak pastel renkler ile cildinizin hem doğal hem de enerjik görünmesini sağlayabilirsiniz. Daha sade bir görünüm elde etmek için ise seçiminizi toz allıklardan yana yapmanızı öneriyoruz.

Hacimli Görünen Kirpikler için Maskara Seçimi

Hacimli Görünen Kirpikler için Maskara Seçimi

Makyajınızın sade görünmesini sağlamak için gözlerinizde olabildiğince doğal bir görünüm yakalamalısınız. Bu nedenle göz kapağınız için cilt tonunuza uygun nude renkleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Sonrasında ise maskara uygulaması ile kirpiklerinize hacim vermeniz yeterli olacaktır.

Kirpik yapınıza uygun olarak seçeceğiniz maskaralar ile hacimli veya uzun görünümlü kirpiklere sahip olabilirsiniz. Seyrek ve ince kirpiklere sahipseniz kalın fırçalar, kirpiklerinizin daha uzun görünmesini istiyorsanız da ince fırçalar sizin için en ideal seçim. Tüm kirpiklerinizi kavramak ve daha eşit görünümlü kirpikler elde etmek için ise konveks fırçalardan yardım alabilirsiniz.

Son olarak günlük stilinize ve doğal dudak renginize uygun bir ruj veya lip gloss ile sade makyajınız için harika bir bitiriş yapabilirsiniz. Doğal güzelliğinizi ön plana çıkarmak işte bu kadar kolay!