Sahte Çil Nasıl Yapılır?

Bu yöntem sayesinde herkes doğuştan çilli bir yüze sahip olduğunuzu düşünecek!

Doğal görünümün trend haline gelmesiyle birlikte, alışılagelen makyaj rutinlerinde de değişikliğe gidiliyor. Bir dönem moda olan ince ve şekil verilmiş kaşlar kalınlaştırılıyor, koyu renkli makyaj malzemelerinin yerini ise daha pastel tonlar ve soft renkler alıyor. Bununla birlikte porselen gibi görünen ten makyajları da günlük makyaj için çok fazla tercih edilmiyor. Artık hafif yapılı fondötenler ile elde edilen doğal ve canlı görünümler tercih ediliyor.

Tüm bunlara bağlı olarak elbette ki güzellik algısı da değişiyor. Kadınlar artık kendilerini tüm doğallığıyla güzel hissediyor. Ve doğal güzelliklerini vurgulamak istiyor. Bu akımla birlikte trend haline gelen görünümlerden biri de yüzdeki çiller oluyor. Bir dönem kapatılmak için uğraşılan çiller, artık aksine daha fazla ön plana çıkarılıyor. Hatta doğal çillere sahip olmayanlar dahi ufak makyaj hilelerine başvuruyor. Siz de “Yapay çil nasıl yapılır?” öğrenerek bu akıma ayak uydurmak istiyorsanız, doğru adrestesiniz!

Ten Makyajınızla Başlayın

Ten Makyajınızla Başlayın

Yapay çil yapımı için öncelikle uygun zemini, yani uygun ten makyajını hazırlamalısınız. İlk olarak yüzünüzü iyice temizleyin ve nemlendiricinizi uygulayın. Ardından hafif yapılı bir fondöten ya da BB krem ile cildinizde eşit renk görünümünü sağlayın.

Çiller hafif güneş yanığı görünümü ile harika duruyor! Bunun için gülümseyin ve yanaklarınızın öne çıkan kısımlarına ve burnunuzun üzerine hafifçe bronzer uygulayın. Fakat fazlaya kaçmamasına dikkat edin ki doğal görünümden uzaklaşmasın.

Nasıl Görünmek İstediğinize Karar Verin

Sahte çil yapımı için ikinci adım ise çillerin yoğunluğuna ve dağılacağı bölgenin genişliğine karar vermek. Bu kısım tamamen sizin kişisel zevkinize kalıyor. Fakat bizim önerimiz, burun üzerine ve yanakların üst kısmına, fazla yoğun olmayacak şekilde uygulamanız. Aksi takdirde doğallıktan uzak bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca hoş bir görünüm maksadıyla oluşturduğunuz sahte çiller, göz yorar hale gelebilir.

Çilleriniz Yavaş Yavaş Ortaya Çıkıyor!

Çilleriniz Yavaş Yavaş Ortaya Çıkıyor!

Üçüncü adım ile sahte çil makyajına başlıyoruz! Bu aşamada ihtiyacınız olan şey sadece uygun tonda bir kaş kalemi. Kaş kalemleri, daha az pigment içermesi ve yumuşak uçlu olması sebebiyle istenen sonucu almayı kolaylaştırıyor. Lancôme’un Le Crayon Sourcils kaş kaleminin 010 Blond rengi ise oldukça doğal görünen çiller için harika bir seçenek!

Kaş kalemini uygulayacağınız bölgeye dik açıyla tutun. Ardından düzenli olmayan aralıklarla noktalar oluşturmaya başlayın. Bunu yaparken kalemin ucunu hafifçe dokundurun ve bir tur döndürün. Ayrıca noktaların düzgün biçimli olmamasına ve farklı boyutlarda olmasına da dikkat etmelisiniz. Bu sayede daha doğal görüneceklerdir.

Sahte Oldukları Asla Anlaşılamayacak!

Sahte Oldukları Asla Anlaşılamayacak!

Son olarak, yapmanız gereken çok önemli fakat oldukça basit bir işlem daha var. Kaş kalemiyle oluşturduğunuz çillerin üzerinden mutlaka bir transparan pudra ile geçmelisiniz. Bu sayede çilleriniz daha doğal bir görünüm kazanacak ve sahte olduğu belli olmayacaktır. Transparan pudranız yoksa bile bir makyaj süngeri yardımıyla ve hatta parmak uçlarınızla dahi fazlalıkları alarak mükemmel sonuca ulaşabilirsiniz. Artık siz de oldukça sempatik görünen çillere sahipsiniz!  

Daha Çılgın Çillere Sahip Olmak İster Misiniz?

Daha Çılgın Çillere Sahip Olmak İster Misiniz?

Sahte çil trendi, yaratıcılıkta sınır tanımıyor. Çılgın partilere hazırlanırken makyajınıza ekleyebileceğiniz bambaşka bir sahte çil trendi daha bulunuyor: Işıltılı çiller! İri yapılı simler ya da farklı şekillerdeki pulların, tıpkı çil gibi, burun ve yanakların üzerine dağınık şekilde yapıştırılmasıyla oluşturulan bu çil makyajı oldukça farklı ve eğlenceli bir görünüm sağlıyor. Siz de cesur ve çılgın makyajlardan hoşlanıyorsanız bu ışıltılı çilleri denemenizi tavsiye ediyoruz.