Scrub Nedir?

Cildi arındıran, temizleyen ve tazeleyen tanecikli yapıdaki scrub, nemli cilde uygulanması ile banyoda bakım ritüelinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Bu ürünler, tanecikli yapısı ile ciltte masaj etkisi yaratırken cildi rahatlatmaya ve enerjinizi de tazelemeye yardımcı oluyor. Son yıllarda dillerden düşmeyen scrub’ların tüm detaylarını sizin için mercek altına alıyoruz.

Cilt İçin Scrub

Scrub detox

Tanecikli yapısı ile gözenek görünümünün azalmasına yardımcı olabiliyor. Masaj yaparak uyguladığınızda daha güzel sonuçlar alacağınız scrub’ın vücudun farklı bölgelerine uygulanması, geniş kapsamlı bakım için son derece uygun bir ritüele dönüşüyor.

Scrub Çeşitleri Nelerdir?

Vücudun birçok bölgesine uygulanan scrub’ın farklı çeşitleri bulunuyor. Farklı bölgelerde farklı hassasiyetlere ve kalınlığa sahip olduğu için cilde zarar vermemek adına her bölge için özel scrub kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Scrub Çeşitleri Nelerdir?

Örneğin, ayak için özellikle ayak scrub’ı tercih edilmelidir. Gün boyu vücudumuzun yükünü taşıyan, ayakkabının içinde çok az hava alan ve uzun süre ayakta duran ayaklarınız için hem masaj hem de arındırma uygulamasını scrub ile sağlayabilirsiniz. 

Vücut scrub’ı

Vücut scrubları, banyo esnasında gövdeden ayak bileklerine kadar olan bölgelere uygulanabiliyor. Cilt görünümünün gelişmesi için savaşıyorlar.

Yüz scrubu

Cilt kusur görünümlerine karşı yardım etmesinin yanı sıra yüz scrubları, nem kaybına bağlı pürüzlü görünümün giderilmesine de yardımcı oluyor. Yüzünüzü temizlerken aynı zamanda daha aydınlık ve canlı görünüm elde etmek için yüz scrublarına bakım ritüeliniz arasında yer vermenizi tavsiye ediyoruz.

Scrub Nedir?

Scrub Nasıl Uygulanır?

Scrub, ıslak cilde uygulanan bir işlem olduğu için banyo ürünlerinizin arasında yer vererek tam da kullanmanız için elverişli olan alanda göz önünde tutabilirsiniz. Scrubu kullanmaya başlamadan önce sıcak su ile yumuşatmanız gerekmektedir. Eğer banyoda değilseniz yumuşattıktan sonra ıslatmalısınız, banyo yaparken uyguluyorsanız teniniz ve parmaklarınız zaten ıslak olacağı için scrubu yeniden ıslatmanıza gerek kalmıyor.

Uygulayacağınız alanın büyüklüğüne göre yeterli miktarda scrubu elinize alın ve masaj yapar gibi uygulayın. Scrubun içindeki tüm parçacıkların eridiğinden emin olmalısınız. Uygularken parçalar eridikten sonra bol su ile durulayın. İşte bu kadar, cildiniz arındı bile!

Şeker Mi Şeker

Lancôme Rose Sugar Scrub

Gül suyu içeren formülü ile Lancôme Rose Sugar Scrub, cildinizi beslerken arındırıyor. Haftada 2-3 kez yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uyguladığınızda ise peeling etkisi gösteriyor. Ayrıca cildi arındırması ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanıza yardım etmesinin yanı sıra bu mükemmel ürün eşitlenmiş bir cilt tonuna kavuşmanızı sağlıyor.

https://www.lancome.com.tr/rose-sugar-scrub-p-10310