SPF içerikli Lancôme nemlendirici kremler ile cildinizi korurken bakım yapın!

 

Cilt; yaşam boyunca güneş, rüzgar, çevre kirliliği ve hava sıcaklıkları gibi pek çok çevresel faktöre doğrudan maruz kalıyor. Bu da kırışıklık görünümünün artması başta olmak üzere pek çok cilt problemini beraberinde getiriyor. Çevresel faktörlerle teması engellemek mümkün olmasa da doğru bir bakım ile cildin zarar görmesini engellemek mümkün. Bunların içerisinden en önemli adımlardan birini ise güneş koruyucu kullanımı oluşturuyor.

UV ışınlarına karşı koruma söz konusu olduğunda, elbette ki akla gelen ilk bakım ürünü güneş kremi oluyor. Daha çok plajlarda tercih edilmesine karşılık, gündelik yaşamda güneş kremi kullanımı ne yazık ki ihmal edilebiliyor. Fakat esasında güneşin zararlı ışınları, açık havada bulunulan her an, mevsim fark etmeksizin cilt ile temas ediyor. Bu sebeple de cilt tipine uygun SPF’li cilt bakım ürünlerinin mutlaka günlük rutine dahil edilmesi gerekiyor.

SPF Nedir?

Bir bakım ürününün, güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyuculuk oranını gösteren değere SPF (Sun Protection Factor) adı veriliyor.  SPF değerleri, ultraviyole ışınlarını filtreleme oranına göre genel olarak 4 ila 97 arasında değişiyor.

SPF Değerleri Arasındaki Fark Nedir?

SPF değeri arttıkça bakım ürününün güneş ışınlarına karşı koruma oranı da doğru orantılı olarak artıyor. Cildinizi günlük aktiviteler sırasında korumak için 5-30 faktörlük bir bakım ürünü yeterli olmakla birlikte, hassas cilde sahipseniz ya da uzun süre güneşe maruz kalacağınız bir aktivitede bulunacaksanız 30-50 faktör arasındaki bir ürünü tercih etmeniz daha uygun bir koruma sağlayacaktır.

SPF Korumalı Nemlendirici

Daima pürüzsüz ve canlı bir cilt görünümü için dikkat edilmesi gerekenlerin listesi bir hayli uzun. Beslenme şeklinden uyku düzenine ve çevresel faktörlere kadar pek çok unsurdan kolaylıkla etkilenen cildin, bakımını sağlamak için birçok farklı bakım ürününü bir arada kullanmak gerekebiliyor. Etkili bakımı yaparken bir yandan da zamanın hızına yetişebilmek için ise çok yönlü bakım sağlayan ürünler bir hayli faydalı oluyor. SPF’li nemlendiriciler, cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlamalarının yanı sıra güneşin zararlı ışınlarından koruma özellikleri ile de bu çok yönlü bakım ürünleri arasında ilk sıralarda yerini alıyor. SPF’li Lancôme nemlendirici krem çeşitleri ise cildinizin ihtiyaç duyduğu çok yönlü bakım için birbirinden etkili seçenekler sunuyor!

Daima Genç Görünen Bir Cilt İçin

Güneş ışınlarının cilde verdiği en büyük zararlardan biri kırışıklık görünümünün artması oluyor. Fakat Lancôme, 20 faktör değerinde koruma sağlayan Rénergie Multi-Lift Ultra SPF20 sıkılaştırıcı krem ile bunun önüne geçiyor. Rénergie Multi-Lift Ultra SPF20, keten tohumu özüyle zenginleştirilen formülü sayesinde kırışıklık ve koyu leke görünümünü azaltıyor.

Stres Etkilerini Cildinizden Uzaklaştırın

Cildiniz, çevresel faktörlerin yanı sıra günlük aktiviteler sırasında yaşadığınız stresten de kötü yönde etkileniyor. Lancôme güneş korumalı nemlendirici krem Hydra Zen Anti-Stress Cream SPF 15, cildi ultraviyole ışınlarından korumakla birlikte stres etkilerini de uzaklaştırmaya yardımcı oluyor. Su bazlı formülüyle cildin ihtiyaç duyduğu nemi konforlu bir his eşliğinde sağlayan Hydra Zen Anti-Stress Cream, düzenli kullanımda pürüzsüz ve aydınlık bir cilt görünümü vadediyor.

Gözle Görülür Etki

SPF’li bakım ürünleri, UVB ışınlarını filtreleme özelliğine sahip olsa da UVA ışınlarını filtrelemede tek başına yeterli olmayabiliyor. Buna çözüm sağlamak amacıyla geliştirilen Lancôme SPF’li krem Visionnaire Créme SPF20, UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyor. Bunun yanı sıra Lancôme Visionnaire Créme SPF20, düzenli kullanımda dört hafta sonunda kırışıklık görünümünü azaltarak daha genç bir cilt görünümü sağlıyor.