Dikkat çeken gözler için kolaylıkla uygulayabileceğiniz 5 farklı görünümün sırrı Hypnôse far paletinde saklı!

Tek Palet İle 5 Görünüm: Hypnôse Palette

Hypnôse Far Paleti

Etkileyici ve bakışlar kelimesi birlikte kullanıldığında akla gelen ilk görüntü kusursuz far uygulaması ile hacimli kirpiklere sahip gözler oluyor. Göz makyajı için doğru kombinasyonlar ile kullanılan farlar, bakışları zirveye taşıyor. Göz rengine uygun far kullanımı ne kadar önemliyse bulunulan ortama uygun renk kullanımı da aynı derecede önem taşıyor. Bu nedenle hem göz rengine hem de konsepte uygun far paleti kullanımı dosyasını sizler için açtık.

Doğru Far Paleti İle Gözleri Konuşturmak Mümkün!

Gözlerimizin doğal rengi farlar ile buluştuğunda daha belirgin oluyor. Çekici gözlerin başrol oyuncuları; doğru renkte kullanılmış ve zamanla dağılmamış farlar, göz şekline uygun çekilmiş eyelinerlar ve kirpikler için hacim veren maskaralar!

Doğru Far Paleti İle Gözleri Konuşturmak Mümkün!

Hangi Göz İçin Hangi Far Paleti

  • Kahverengi gözler için far paleti: Kahverengi göz bebekleri genellikle her renk far ile çekiciliği yakalıyor. Kahverengi gözlere sahipseniz trendleri takip ederek sezonun ön plandaki renklerinden teninize en uygun olanı seçmeniz yeterli olacaktır. Yine de kahverengi gözlerin lacivert tonlarla daha ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Alt ve üst göz kapağına ışıltılı lacivert veya hafif koyu mavi far uyguladıktan sonra göz kapağının katlanma çizgisinde koyu başlayıp kaşların altına kadar açılarak gradyan devam eden bronz far uygulamanız gözlerinize kontrast tonların gücünü yansıtacaktır.
  • Yeşil gözler için far paleti: Rengi nedeniyle daha soft olan yeşil gözleri canlandırmak için kontrastı olan sıcak tonları tercih etmelisiniz. Yeşil gözlere sahipseniz bakır, kırmızı, turuncu tonlarını göz kapaklarınıza uygulayabilirsiniz. Kaşlarınıza doğru ise daha nude ve gittikçe açılan tonlarda far uygularsanız gölgeli görünümün çekiciliğini yakalamış olursunuz. Gece dışarı çıkıyorsanız kirpik diplerine uyguladığınız hafif pırıltılı göz kalemi bakışlarınızı bir adım daha ileri taşıyacaktır.
  • Mavi gözlüler için far paleti: Rengi itibariyle her daim çekici olan mavi gözlerin daha belirgin olması için kontrastı olan kahverengi ve pembemsi tonların tercih edilmesini öneriyoruz. Göz kapaklarından kaş altına kadar uzanan hafif yoğunluktaki kahverengi farı ince fırça ile alt kirpik diplerinize de uygulayarak göz yapınızı tamamen ortaya çıkarabilirsiniz.
  • Ela gözlüler için far paleti: Birçok rengi bir arada barındıran ela gözlere sahipseniz çok şanslısınız çünkü neredeyse her far rengi gözlerinizi öne çıkarmak için uyum gösteriyor, size sadece hangi amaçla far kullanacağınıza karar vermek kalıyor. Gözlerinizin çekici görünmesini istiyor ve gece dışarı çıkıyorsanız koyu tonları, gündüz işe gidiyor ve aydınlık görünmesini istiyorsanız şeftali tonlarını tercih edebilirsiniz.

Her Ana Uygun Bir Hypnôse Far Paleti Var

Göz renginize göre far kullanmak belirgin bakışlara kavuşmanız için önemli ama öyle anlar var ki göz renginize olan uyumdan ziyade bulunduğunuz ortama dikkat etmeniz gerekiyor. Hypnôse Palette hem gün içinde hem de özel anlarda bakışlarınız ile istediğiniz etkiyi yakalamanızı sağlıyor. Doğal görünüm için kuru uygulamanın yanında yoğun renkler için ıslak kullanıma imkan veren yapısı; fırça ve sünger şeklinde iki farklı uygulama aplikatörü sayesinde çok fonksiyonlu kullanım sunuyor. Tek seride farklı görünümlere uygun paletleri ile de beğeni topluyor.Her Ana Uygun Bir Hypnôse Far Paleti Var

 

Göz Makyajı Önerileri

  • Doğal makyaj için far paleti: Hayatınızın her anında doğallıktan yanaysanız ve nude tonlardan vazgeçemiyorsanız Hypnôse Palette Brun au Naturel tam size göre! Gündüz açık tonları tercih ederken akşamları ve özel anlarda daha bronz tonlarını kullanabilirsiniz. En açık rengi ile gözlerinize aydınlık bir görünüm sağlayabilirsiniz. 

Göz Makyajı Önerileri

Lancôme Hypnôse Palette Brun au Naturel

  • Gece makyajı için far paleti: Romantik bir akşam yemeği ya da önemli bir iş toplantısı olması fark etmez, tüm dikkatlerin üzerinizde olduğu anlarda koyu ve çekici gözlere sahip olmak her zaman avantajlıdır. Hypnôse Palette Brun Adorè’nin siyah rengi ve sünger aplikatörün ince ucu ile gözlerinizin etrafına dumanlı bir çerçeve yaparak başlayabilirsiniz. Üst göz kapağında siyah görünümü bronz renk ile takip ederek kaşlarınıza doğru en açık rengi ile kaşlarınızın tam altında aydınlık bir bitiriş sağlayabilirsiniz. Göz pınarlarınızın etrafına uygulayacağınız aydınlatıcı ile ışıltılı çekicilik yakalayabilirsiniz. Hacimli kirpikler için maskara uygulamanız gece makyajınızı daha etkili hale getirecektir.

Lancôme Hypnôse Palette Brun au Naturel

Lancôme Hypnôse Palette

Far paletinde bulunan açık tonları ise günlük makyajınız için kullanabilirsiniz.

  • Parti makyajı için far paleti: Sakin partilerden çılgın partilere kadar en eğlenceli anların rengi mavi Hypnôse Palette Bain de Minuit’te yer alıyor. Kirpik diplerinize ince bir şekilde süreceğiniz pırıltılı mavi tonunun üzerine laciverti uygulayarak gözleriniz ile partinin yıldızı olabilirsiniz. En açık mavimsi beyaz rengini göz pınarlarınızın çevresine uygulayarak tüm bakışları gözlerinize hapsedebilirsiniz. Partinin doğasına uygun yoğun renkler için far uygulamasını ıslak yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Lancôme Hypnôse Palette 

DR1 Hypnôse Palette Bain de Minuit’te

Bain de Minuit’in siyah ve açık mavimsi tonunu özel akşam yemeklerine katılırken de tercih edebilirsiniz.

  • Enerjik gözler için far paleti: Eğlenceli anlara gözleriniz de enerjisi ile eşlik etsin istiyorsanız Hypnôse Palette DO2 Reflet d’Amèthyste ile son yılların zirveden inmeyen trendi morun ışığını gözlerinizde taşıyabilirsiniz. Eğlencenin ruhuna uygun olarak kaşlarınıza kadar uzanan morun her tonunu simli pigmentler ile canlandırabilirsiniz.

DR1 Hypnôse Palette Bain de Minuit’te

Hypnôse Palette DO2 Reflet d’Amèthyste

  • Doğanın tonlarında gözler için far paleti: Daha sade ama enerjik görünüm için gözleri renklendirmek gerekiyor. Toprak tonlarının hakim olduğu Hypnôse Palette ST2 Kaki Chic ile doğal ve sofistike görünüm yakalayabilirsiniz. Üst kirpik diplerinizi çizgi şeklinde siyah rengi kullanarak doldurabilir; göz kapaklarınızın üzerine gündüz açık kahverengi, akşam koyu kahverengi farı uygulayabilirsiniz. Alt kirpik diplerine ışıltılı yeşil rengi uygulayarak hem sıra dışı hem de doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Hypnôse Palette DO2 Reflet d’Amèthyste

Hypnôse Palette ST2 Kaki Chic