Cilt tipinize ve makyaj tercihlerinize göre hangi pudra çeşidinin sizin için daha ideal olduğunu biliyor musunuz?

Makyaj nasıl ki güzel ve çekici bir görünüme ulaşmak isteyen herkesin vazgeçilmeziyse, pudralar da makyajın vazgeçilmez adımları arasında yer alıyor. Bu nedenle eminiz ki sizin de makyaj çantanızda en az bir veya iki adet pudra vardır. Peki, sizin favoriniz hangisi? Renkli ve matlaştırıcı pudralar mı, transparan pudralar mı? Belki de hangisinin sizin için doğru uygulamayı sağlayacağına bir türlü karar veremiyorsunuzdur.

Birçok farklı form ve özellikte rastlayabileceğiniz pudralar, ihtiyaç ve tercihlerinize göre çeşitli uygulama imkanları sunuyor. Bu seçenekler arasında en çok karıştırılanları ise transparan pudralar ve matlaştırıcı pudralar. Her iki pudra çeşidi de benzer olanakları sağlamakla birlikte bazı noktalarda birbirinden ayrılıyor. Öyleyse şimdi, söz konusu farklılıkları öğrenerek makyajınız için doğru tercihi yapma zamanı!

Transparan Pudra Nedir ve Ne İşe Yarar?

Transparan Pudra Nedir ve Ne İşe Yarar?

Likit ten makyajı ürünleri, gün içerisinde sıcak hava ve cilt ısısının etkisi ile akma ve çizgilere dolma gibi riskleri doğuruyor. Aynı zamanda ciltteki nem ve sebum da ten makyajında istenmeyen parlama görünümlerine neden olabiliyor. Renksiz bir dokuya sahip olan transparan pudralar, fondöten ve kapatıcı sonrası makyajı sabitlemek ve mat bir bitiş sağlamak amaçlı kullanılıyor. Ten makyajının kalıcılığını uzatan bu ürünler, doğal ve pürüzsüz görünen bir ten makyajı için oldukça etkili bir çözüm sunuyor.

Transparan Pudralar Hangi Amaçlarla Kullanılabilir?

 • Likit ten makyajının yapı ve renk bakımından sabitlenmesi
 • Makyajın doğal bir görünümle tamamlanması
 • Ten makyajına daha mat bir görünüm verilmesi
 • Cilt ısısından kaynaklı parlama görünümü karşıtı
 • Tendeki fazla ışık yansıması karşıtı
 • Kusurların görünümünün azaltılması
 • Daha pürüzsüz bir cilt görünümü elde edilmesi

Daha Kalıcı ve Doğal Görünen Bir Makyaj Deneyimi için…

Daha Kalıcı ve Doğal Görünen Bir Makyaj Deneyimi için…

Lancôme’un mükemmel formüle sahip transparan pudrası Long Time No Shine, ten makyajının sabitlenmesi ve mat görünümlü olmasını sağlarken cildinizde kuruluk hissi bırakmıyor. Tende yumuşak ve pürüzsüz bir his bırakan bu Lancôme pudra, hafif renkli dokusuyla ise cilt kusurlarının görünümünü azaltıyor. 

Matlaştıran Pudra Nedir ve Ne İşe Yarar?

Matlaştıran Pudra Nedir ve Ne İşe Yarar?

Transparan pudralar ten makyajında “yok gibi” bir bitiş sağlarken; matlaştırma özellikli pudralar, daha yoğun kapatıcılık ve eşitlenmiş bir görünüme olanak tanıyor. Genellikle renkli bir yapıya sahip olan bu pudralar, ciltteki parlama görünümünün önüne geçmek amacıyla formüle ediliyor.

Matlaştırıcı Etkili Pudralar Hangi Amaçlarla Kullanılabilir?

 • Ten makyajının güçlü bir şekilde sabitlenerek uzun süre kalıcılık ve dayanıklılık özelliğini kazanması
 • Yağlı cilt tipinden kaynaklanan parlama görünümünün azaltılması
 • Yüksek sıcaklıklarda nem ve terden kaynaklanan akma ve bulaşma karşıtı
 • Yağlanma başta olmak üzere farklı nedenlerden kaynaklanabilen cilt kusurlarının gizlenmesi
 • Tene daha eşit tonlu, pürüzsüz ve mat bir görünüm kazandırılması

Editör Önerisi: Yaz aylarında fondöten kullanmadan sadece pudra ile cilt kusurlarınızı kapatmak istiyorsanız, makyaj öncesi hazırlık aşamasında nemlendiricinin ardından baz kullanmalısınız. Bu işlem, pudranın cildinize daha iyi tutunmasını ve pürüzsüz görünmesini sağlamaya yardımcı olacaktır.

Mat ve Eşit Bir Görünüm için…

Mat ve Eşit Bir Görünüm için

Mat ve Eşit Bir Görünüm

Lancôme, perlit ile zenginleştirilen Teint Idole Ultra Compact pudra ile sizi uzun süre kalıcı ve mat görünümlü bir ten makyajı deneyimine davet ediyor. Bu mat ve pürüzsüz görünüm veren pudra, ciltteki fazla parlama görünümünü etkili azaltarak mat bir görünüm sağlıyor. Teninizde mükemmel görünen makyaj deneyimi için siz de Teint Idole pudra farkını keşfedin!

Lancôme’un farklı ihtiyaçlara yönelik geliştirdiği mükemmel formüllü pudraları ile ten makyajınızda istediğiniz görünüme ulaşmak çok kolay!