Yorgun başladığınız günlerde dahi canlı ve enerjik görünen cildinizle ışıldamaya devam edin!  

 

Uykusuz geçen bir gecenin ardından dinlenmeye fırsat olmadan yoğun tempolu bir güne başlamanın zorluğu elbette ki bir hayli fazla… Bu gibi durumlarda, ihtiyacınız olan enerjiye sert bir kahveyle kavuşmayı planlıyor olabilirsiniz. Peki, yorgunluğunuzu hala tüm gücüyle yansıtan cildiniz için neler yapabilirsiniz? Tam da bu noktada, birkaç ufak dokunuşla yüzünüzdeki yorgun ifadeden kurtulmanız mümkün!

Göz Çevresine Buz Kompresi

Göz Çevresine Buz KompresiGöz Çevresine Buz Kompresi

Uykusuzluk, tüm ciltte kendini belli etmekle birlikte en fazla göz çevresini etkileyebiliyor. Bu sebeple yorgunluk belirtilerini azaltmak için göz çevresine özel bir bakım uygulamak gerekiyor. Eğer siz de göz altı torbalarınızdan şikayetçiyseniz ve etkili bir çözüm arıyorsanız göz altına buz kompresi denemenizi öneriyoruz. Fakat buz kompres uygulamasında buzu doğrudan cildinize temas ettirmemelisiniz. Pamuklu bir kumaşa sardığınız buz kalıbını göz çevrenizde nazikçe gezdirerek cildinizin yatışmasına yardımcı olabilirsiniz.

Nemli Bir Cilt

Nemli Bir CiltNemli Bir Cilt

Detaylı bir cilt temizliğiyle başladığınız günlük bakımınıza serum ve nemlendiricilerle devam etmeniz, cildinize sağlayacağınız en büyük katkılardan bir tanesi! Cilt nemlendirme, her günde olduğu gibi uykusuz geçen bir gecenin ardından da canlı bir görünüm kazanmak için oldukça etkili bir yöntem. Lancôme’un birbirinden iddialı bakım ürünleriyle adım adım yorgun cilt görünümünü azaltmak için:

 

Adım 1

Öncelikle temiz cilde serum uygulaması ile başlamalısınız. Milyonlarca probiyotik türevi içeren Advanced Génifique Serum’u alnınıza, yanaklarınıza, çenenize ve boynunuza sürerek başlayın. Ardından serumu “T” bölgenize nazik hareketlerle yedirerek bu adımı tamamlayın.

 

Adım 2

Serumun ardından cildinize mutlaka nemlendirici krem uygulamalısınız. Bunun için bizim önerimiz, Hydra Zen Anti-Stress Cream. Aloe vera ve gül özleri içeren formülüyle cilde nemli bir görünüm kazandıran Hydra Zen Anti-Stress Cream, stres belirtilerine karşı cildi korumaya yardımcı olarak gün boyu nemli bir cilt görünümü sağlamak adına oldukça etkili!

 

Adım 3

Ve yine yorgunluğu en fazla yansıtan gözler… Ancak endişelenmeyin; göz çevrenizdeki yorgun görünümü azaltmak, Advanced Génifique Yeux ile oldukça kolay! Advanced Génifique Yeux yaşlanma karşıtı göz çevresi bakım kremi ile yorgunluk belirtilerini azaltarak göz çevrenizin aydınlık bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Göz Altı Kapatıcısı

Göz Altı KapatıcısıGöz Altı Kapatıcısı

Göz altlarına buz kompresi ve nemlendirici uyguladıktan sonra, özellikle eşit görünümlü bir cilt tonu sağlamak için bir göz altı kapatıcısından yardım almak hiç de fena olmaz. Bizim önerimiz, Teint Idole Ultra Wear Camouflage Kapatıcı’yı ince bir tabaka halinde göz altlarınıza uygulamanız. Teint Idole Ultra Wear Camouflage’ın kapatıcı etkisi ile göz çevrenizde yorgunluk görünümünü azaltacaksınız!

Gözleri Daha Açık Gösteren Maskara

Gözleri Daha Açık Gösteren MaskaraGözleri Daha Açık Gösteren Maskara

Etkileyici ve dinamik bakışlara sahip olmak için en önemli aşamalardan biri de şüphesiz maskara uygulaması. Hacimsiz görünen kirpiklerle uykusuz olmasanız dahi yorgun görünmeniz muhtemel… Bunun önüne geçmek için ise hacim veren bir maskara tercih etmelisiniz. Hypnôse Drama Maskara tam da buna uygun bir seçim! Konveks fırçası sayesinde kirpikleri dipten uca sararak hacimli ve dolgun bir görünüm kazandıran bu Lancôme maskara ile çarpıcı bakışlara hazır olun!

Allık ve Aydınlatıcı

Allık ve Aydınlatıcı

Yorgunluk, solgun bir cilt görünümüne sebep olabiliyor.Fakat bunu ufak dokunuşlarla engellemek de mümkün! Bu aşamada allık ve aydınlatıcı en büyük kurtarıcı rolünü üstleniyor. Bunun için günlük makyajınızda kullanacağınız fondöteninizin içerisine birkaç damla  Custom Glow Drops Likit Aydınlatıcı karıştırabilirsiniz. Custom Glow Drops’un ışıltısı ile cildinize daha aydınlık ve ışıltılı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Ardından birbirinden canlı ve kalıcı renk seçenekleriyle göz alıcı bir görünüm sunan Blush Subtil ile enerjinizi zirveye taşıyabilirsiniz! Blush Subtil’in özel fırçası, elmacık kemiklerinizi öne çıkarmak ya da şekil vererek yanaklarınızı belirginleştirmek için size ihtiyaç duyduğunuz profesyonel uygulamayı sunuyor.