Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Yaza merhaba derken cildinizi sıcak hava ve güneşin istenmeyen etkilerinden nasıl koruyacağınızı öğrenmek ister misiniz?   

Yaz mevsimi denilince akla ilk gelen şey parlak güneş ve sıcacık hava oluyor. Bu ışıltılı mevsim, sıcaklığıyla her ne kadar enerji ve neşe saçıyor olsa da mevsim şartları gözetilerek doğru cilt bakımı yapılmadığında cilt problemleri ortaya çıkabiliyor. Bunun önüne geçmek için ise cilt bakım rutininize bazı yenilikler eklemeniz gerekiyor.

Yaz aylarında cilt bakımı nasıl olmalı? Bu sorunun ilk yanıtı cildin nem dengesini korumak! Yaz mevsiminde güneşin etkisini artırmasıyla vücut normalden çok daha fazla su kaybedebiliyor ve bu durum cilt problemlerine yol açabiliyor. Bunun önüne geçmek için ise günde en az iki litre su tüketmek gerekiyor.    

Hafif Yapılı Ürünler Kullanın

Hafif Yapılı Ürünler Kullanın

Yoğun yapılı bakım ürünleri yaz sıcağıyla birlikte gözenek görünümüne yol açabiliyor. Bu da beraberinde pek çok cilt problemini getirebiliyor. Lancôme Hydra Zen likit nemlendirici, muhteşem formülü ile tam da bu ihtiyaca yönelik geliştirildi!  

Hydra Zen Glow Likit Nemlendirici yazın cilt bakımı için adeta biçilmiş kaftan! Aloe vera, hyaluronik asit ve gül özleri içeren formülü ile cildinize ihtiyacı olan nemi sağlayarak ışıltılı ve sağlıklı bir görünüm vaat ediyor.   Bununla birlikte Hydra Zen, stresin sebep olduğu gözle görülebilir belirtilerinin görünümünü de azaltarak bir nemlendiriciden beklenenin çok daha ötesine geçiyor!

 

Ağır Makyaj Yapmayın

Ağır Makyaj Yapmayın

Yaz aylarıyla birlikte kullandığınız makyaj malzemelerinde de değişikliğe gitmeniz gerekiyor. Kat kat yapılmış ten makyajı ve kullanılan ağır fondötenler, sıcak havanın da etkisiyle gözenek görünümüne yol açarak cilt problemlerine sebep olabiliyor. Bunun yerine tercih edeceğiniz ince yapılı fondötenler ve BB kremler, cilt size yaz aylarına uygun taze bir görünüm kazandıracak!

Güneş Kremlerini Rutininizden Eksik Etmemelisiniz

Güneş Kremlerini Rutininizden Eksik Etmemelisiniz

Güneş, bir yandan enerjinizi yükseltip içinizi ısıtırken bir yandan da yaydığı UV ışınlarıyla cildinizde istenmeyen etkilere sebep oluyor. Cildinizde ciddi problemlere yol açma riski bulunan bu ışınlardan korunmanın yolu ise güneş kremi. 

Güneşin istenmeyen etkilerine karşı yoğun koruma için altın değerinde bir ürün öne çıkıyor: UV Expert Youth Shield Milky Bright SPF 50. Lancôme’un bu harika nemlendiricisi, UVB ve UVA ve uzun UVA ışınlarına karşı çoklu koruma sağlarken aynı zamanda cilde konforlu ve pürüzsüz bir görünüm veriyor.

Kısa ve Ilık Duşlar Tercih Edin

Kısa ve Ilık Duşlar Tercih Edin

Duşta uzun süre kalmak ve sıcak su ile duş almak cildin nem kaybetmesine sebep olacak en büyük hatalar arasında yer alıyor. Özellikle yaz aylarında duş sürenizi kısaltmanızda fayda var. Bununla birlikte su sıcaklığına da dikkat etmeniz gerekiyor. Çok sıcak suyla duş almak ciltte istenmeyen belirtilere sebep olabiliyor. Bu sebeple sıcak suyla alınan duş sadece yaz mevsiminde değil her mevsimde kaçınmanız gereken bir alışkanlık! 

 Cildi Nemlendirmek Şart

Cildi Nemlendirmek Şart

Bol su tüketimi yaz aylarında cildin nem ihtiyacını karşılamada tek başına yeterli olmayabilir. Cildinizin daha pürüzsüz ve canlı bir görünüme sahip olması için nemlendirici ürünlerin desteğine ihtiyacı var.

Lancôme’un yüz spreyi, cildi nemlendirme adına başvurulabilecek etkili ürünlerden biri! Rose Milk Mist nemlendirici yüz spreyi, hyaluronik asit, gül suyu, bal ve tatlı badem yağı içeren etkili formülüyle cildin gün boyu nemli kalmasını sağlıyor. Üstelik hafif dokusuyla asla ciltte ağırlık yapmıyor!