Yazın Fondötensiz Makyaj Yapma Rehberi

Lancôme makyaj ürünleriyle, ten makyajınızda fondöten kullanmadan da pürüzsüz ve eşit bir görünüm elde etmek mümkün!

İple çekilen sıcak yaz günleri tüm hızıyla başladı. Kapalı ortamların yerini açık hava, kazakların yerini bluz ve gömlekler, botların yerini ise konforlu spor ayakkabılar ve sandaletler aldı. Tüm bu değişimin yanında, haliyle makyaj konusunda da konfor arayışında olmanız muhtemel. Hatta bu nedenle, yaz makyajınızda fondöten kullanımını tamamen rafa kaldırmayı istiyor olabilirsiniz. Peki, fondöten kullanmadan teninizde nasıl pürüzsüz ve aydınlık bir görünüm elde edebileceğinizi biliyor musunuz?  

Nemlendiriciyle Başlayın

Nemlendiriciyle Başlayın

Ten makyajının ilk ve en gerekli adımı, mevsim fark etmeksizin daima nemlendirici olmuştur. Ancak yaz aylarında nemlendirici tercihinizi, güneş koruma faktörlü ürünlerden yana yapmanızı öneriyoruz. Özellikle hassas bir cilde sahipseniz, nemlendirici sonrası mutlaka güneş koruyucu da kullanmalısınız.

Cilt tipinize ve endişelerinize göre tercih edebileceğiniz Lancôme nemlendiriciler, değerli içerikleriyle cilde gün boyu nem sağlar. Böylece düzenli kullanımda cilt, makyajsızken dahi pürüzsüz, eşit tonlu, genç ve aydınlık bir görünüme kavuşuyor.

Editörün Notu: Cildinizde çok fazla yağlanma veya geniş gözenek görünümü varsa, nemlendirici sonrası diğer adımlara geçmeden önce matlaştırıcı etkili makyaj bazı uygulayabilirsiniz. Böylece teniniz uzun süre mat ve pürüzsüz bir görünüm kazanırken, diğer makyaj ürünlerinin de daha iyi uygulanmasını sağlayacaktır.   

Göz Makyajında Waterproof Ürünler Kullanın

Göz Makyajında Waterproof Ürünler Kullanın

Fondöten kullanmadan yapacağınız yaz makyajında göz farı, eyeliner ve maskaranın önemi malum. Hatta bu konuda cesur renkler kullanarak tüm dikkati bakışlarınızda toplayabilirsiniz. Sezonun trend far renklerinden ışıltılı pembe ve şeftali tonları, ferah görünümünüzü desteklemesi açısından harika bir seçim olabilir.

Eyeliner ve maskaraya gelince; yüksek sıcaklıklara yenik düşmeyen bir göz makyajı için seçeceğiniz ürünlerin suya, tere ve bulaşmaya karşı dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece göz çevrenizdeki kusursuz görünümü tüm gün koruyabilirsiniz.

Kapatıcı ile Bölgesel Uygulama Yapın

Kapatıcı ile Bölgesel Uygulama Yapın

Fondöten kullanmadan makyaj uygulamasında, cildin eşit ve aydınlık bir görünüme ulaşması için kapatıcılar çok büyük önem arz ediyor. Ancak kullanmanız gereken miktarın da küçük olacağını belirtmek gerek. Aksi takdirde fondötensiz uygulanan göz altı kapatıcısı, sadece belirli bölgelerde kullanılacağı için yapay bir görünüm oluşturabilir. Bu nedenle kapatıcınızı göz çevresi başta olmak üzere ihtiyaç duyduğunuz noktalara çok az bir miktarda uygulayarak iyice dağıtmalısınız.

Lancôme’un 30 faktör güneş korumalı kapatıcısı Effacernes Longue Tenue, yaz makyajınız için son derece ideal bir seçenek sunuyor. Hafif dokusunun yanı sıra uzun süre kalıcı formüle sahip olan bu Lancôme kapatıcı, gün boyu aydınlık bir görünüm ve konfor hissini bir arada sunuyor. Üstelik suya dayanıklı yapısıyla yoğun tempoda bile kalıcılığını koruyor.

Transparan Pudra ile Eşitleyin ve Sabitleyin

Transparan Pudra ile Eşitleyin ve Sabitleyin

Ten makyajının vazgeçilmezi olan transparan pudralar, özellikle yazın makyaj yaparken elinizdeki en büyük kozlardan biri olacak! Yağlanma ve nem gibi faktörlerden dolayı istenmeyen parlamaların önüne geçen bu ürünler, aynı zamanda kapatıcının kalıcılığını artırarak çizgilere dolmasını da önlüyor. Böylece ten makyajına mat ve ipeksi bir görünüm kazandırıyor.

Ten makyajınızda kalıcı etki ve mat bir dokunuşun yanı sıra eşit bir görünüm istiyorsanız, hafif renklendirme özelliğine sahip transparan pudraları tercih edebilirsiniz. Peki, çok daha fazlasına var mısınız? Lancôme’un Long Time No Shine transparan pudrası ile ten makyajınıza hem mat ve eşit bir görünüm hem de yumuşaklık hissi kazandırabilirsiniz. Nem kaybına neden olmadan fazla yağı kontrol eden bu Lancôme pudra ile teniniz, tüm gün fondöten varmışçasına muhteşem görünecek!

Renklendirin ve Işıldayın!

Renklendirin ve Işıldayın!

Yaz aylarında havaların ısınmasıyla birlikte vücuttaki dolaşım da artıyor. Bu da güneşin verdiği bronzluğun yanı sıra daha canlı bir cilt görünümü anlamına geliyor. Ancak uzun süre kapalı ortamlarda geçirilen ayların ardından, teninize yazın enerjisini elbette makyaj sayesinde taşıyabilirsiniz.

Bronzer, allık ve aydınlatıcılar tam da bunun için var! Ten makyajına adeta hayat veren bu ürünler, özellikle de fondötensiz makyajda oldukça önemli bir yere sahip. Makyajınızın son adımında uygulayacağınız bu ürünlerle, siz de teninize capcanlı bir ışıltı kazandırabilirsiniz.