Lancôme cilt bakımı ve makyaj ürünleriyle cildiniz yaz aylarında da mükemmel görünecek!

 

Yaz mevsimi, bir yandan eğlencesi bol aktivitelerle pozitif enerjiyi artırırken bir yandan da nemli ve sıcak hava koşulları ile cilt problemlerine yol açabiliyor. Bunun yanı sıra, yine aynı sebeplerden makyajın gün boyu kusursuz şekilde kalması da zorlaşıyor. Fakat doğru cilt bakımı uygulamaları ve makyaj ürünleri ile keyif dolu dakikalar yaşarken göz alıcı bir görünüme de sahip olmak oldukça kolay!

Güneş Yanıkları

Yaz aylarında güneşin etkisi artarken güneş yanıkları gibi cilt problemleri de yaşanabiliyor. SPF içeren uygun bir bakım ürünü kullanıldığında herhangi bir tehdit içermeyen bu durum, korumasız şekilde maruz kalındığında cilt lekeleri ve önemli cilt problemlerine sebep olabiliyor.

Lancôme, güneşin tadını doyasıya çıkarırken cildinizi de korumanız için size birbirinden etkili güneş kremi seçenekleri sunuyor. SPF 50 değerinde koruması ve renkli dokusuyla cildi korurken aynı zamanda eşit tonlu bir cilt görünümü de sunan Soleil Bronzer SPF 50 BB Cream, UVA filtresi de içeriyor. Böylece cilt bir yandan güneşin zararlı ışınlarından etkili bir şekilde korunurken bir yandan da bronz bir görünüm kazanıyor!

Dengesiz Bronzluk

Eşit tonlu görünüme sahip bronz bir ten, yaz mevsiminin en eskimeyen trendleri arasında yer alıyor. Fakat doğru bakım sağlanmadığında dengesiz bronzlaşma ile hoş olmayan bir görünüm de ortaya çıkabiliyor. Hem göz alıcı bronzlukta bir ten rengine sahip olmak hem de cildin nem dengesini korumak için ise güneş sonrası bakım ürünleri oldukça büyük fayda sağlıyor. Bu noktada bizim önerimiz: Soleil Bronzer After-Sun Milk.

Soleil Bronzer After-Sun Milk güneş sonrası sütü, cildi nemlendiren ve saten ışıltısına sahip bir bronzluk kazandırıyor. Geriye ışıl ışıl görünen, bronz ve nemli cildinizin keyfini çıkarmak kalıyor!

Deniz-Güneş-Havuzdan Nem Kaybeden Cilt

Güneş ışınlarının ciltte nem kaybına neden olduğu yaygın bilinen bir gerçek… Bununla birlikte deniz ve havuz suları da içeriğindeki tuz, klor vb. bileşenler sebebiyle kırışıklık görünümünden cilt kuruluğuna kadar pek çok cilt problemine sebep olabiliyor. Bu tür problemler yaşamamak için ise cilt nemlendirmeye çok fazla özen göstermek gerekiyor.

Günlük bakım rutinleri arasında daima yerini alan nemlendiricilerin, havuz ya da deniz sonrasında da mutlaka kullanılması gerekiyor.Lancôme nemlendiriciler arasından cildinizin ihtiyacına en uygun ürünleri seçerek bu problemlerin önüne kolaylıkla geçebilirsiniz!

Dağılan Makyaj

Yaz mevsimi, cilt bakımında yarattığı sorunların yanı sıra makyaj konusunda da belli başlı problemlere yol açabiliyor. Özellikle sıcak havada artan terleme sebebiyle makyaj akması, bu konuda en büyük problemlerin başında geliyor. Fakat uygun bir makyaj bazı ve makyaj sabitleyici sprey ile makyajınızın gün boyu kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz!