Yüz kontürü ve pürüzsüz ten makyajı nasıl yapılır?

Kusursuz görünümlü bir tene sahip olmayı kim istemez? Ne kadar iyi bir cilt bakımı rutininiz olursa olsun cilt kusurlarının görünümünden kurtulmak ve tam anlamıyla eşit bir cilt tonuna sahip olmak oldukça zor. Bu durumlarda küçük makyaj dokunuşları devreye giriyor. Peki pürüzsüz ve kusursuz bir ten makyajı nasıl yapılır?


Önce cildini makyaja hazırla!

Fondöten uygulaması öncesinde düzenli bir cilt bakımı ya da makyaj öncesi cildi temizleyip toniklemek oldukça önemli. Tonik sonrası uygulanacak serum ve nemlendirici ise cildin makyaja hazır hale gelmesini sağlar.

Önerimiz:Advanced Génifique serumu cilde tampon hareketleriyle uyguladıktan sonra Énergie De Vie likit nemlendirici ile cildininizi nemlendirin. Böylece ışıldayan pürüzsüz bir cilt görünümü elde edeceksiniz.


Doğru fondöteni seçin!

Cildi makyaja hazırladıktan sonra bir makyaj bazı uygulamak, cildi pürüzsüz hale getirip gözeneklerin görünümünü azaltır. Böylece fondöten için de mükemmel bir baz elde edersiniz. Ardından ise doğru fondöteni seçin. Uygulandığında ciltle bütünleşen, mat bir bitiş sağlayan, yüksek kapatıcılık sunan ve hafif bir yapısı olan fondöten; kusursuz bir ten görünüm isteyenlerin arayacağı özellikler olmalı.

Lancôme, beklentileri yüksek ve her zaman daha fazlasını isteyen kadınlar için Teint Idole Ultra Wear fondöten ailesini yarattı. Anneden genç kadına, iş kadınından sporcuya, mühendis kadından profesöre… Güçlü kadınlar her yerde. Yoğun ve stresli yaşamlarını dış görünüşlerine yansıtmak istemeyen kadınlar, doğru bir fondötenin sunacağı mükemmel görünümle özgüvenlerini daha da arttırarak her zaman canlı ve enerjik görünürler.

Makyaja güçlü bir başlangıç yapmak isteyen kadınların tercihi Teint Idole Ultra Wear likit fondöten, gün boyu kalıcılık ve konfor sağlar. Yüksek kapatıcılığa sahip olmasına rağmen oldukça kolay uygulanabilen taze bir dokuya sahiptir. Fondöteni yüzünüzün değişik noktalarına parmaklarınız yardımıyla noktalar halinde uygulayıp makyaj fırçasıyla dağıtın.

Teint Idole Ultra Wear ailesinin yeni üyesi Teint Idole Ultra Wear Stick Fondöten ise pratik uygulama sunan portatif bir fondöten arayan kadınlar için tasarlandı. Kolay uygulama sağlayan stick yapısı, yüze direkt olarak uygulanabileceği gibi sünger ya da fırça yardımıyla da uygulanabilir. Mat bir bitiş sağlayan Teint Idole Ultra Wear Stick Fondöten çok amaçlı bir kullanıma sahiptir. Ayarlanabilir kapatıcılığı sayesinde kapatıcı olarak kullanılabilen stick fondötenin en koyu tonu ise yüz kontürü için oldukça ideal.

En koyu tonu elmacık kemiği boyunca uygulayın ve alt kısımlara doğru dağıtın. Detaylı uygulama için videoyu izleyin: https://www.youtube.com/watch?v=-jEFeXXeP00&t=78s