Yüz şeklinize göre makyaj tüyoları ile hayalinizdeki görünüme bir adım daha yaklaşın!

Makyaj yapmak, biz kadınların vazgeçilmezi. Her birimizin makyaj çantasında ten ve göz makyajı için birbirinden farklı ürünler yer alıyor. Güzelliğimizi göz alıcı bir şekilde vurgulamamızı sağlayan bu ürünler, doğru uygulanmadığında ise bizi olduğumuzdan daha farklı gösterebiliyor. Veya yüzümüzde dikkat çekmesini istemediğimiz kısımların daha da öne çıkmasına neden olabiliyor.

Makyaj ile istenen görünümü elde etmek adına, yüzün şeklini ve hatlarını göz önünde bulundurmak çok büyük önem arz ediyor. Sonrasında ise bu hatları, istenen görünüm doğrultusunda belirginleştirmek veya gizlemek kalıyor. Nasıl mı? Yüz şekline göre makyaj tüyolarımız işte bunun için var!

Yuvarlak Yüze Nasıl Makyaj Yapılır?

Yuvarlak Yüze Nasıl Makyaj Yapılır?

Elmacık kemiklerinizin iki yöne genişliği ile alın ve çeneniz arasındaki mesafe hemen hemen eşit ise yuvarlak bir yüze sahipsiniz demektir. Bu yüz şeklinin bir diğer karakteristik özelliğini de yanaklardaki dolgun görünüm ve yumuşak kavisli çene hatları oluşturuyor. Bu nedenle hatlarınıza daha keskin bir görünüm vermek amacıyla, yüz makyajınızda kontür paleti, bronzer ve aydınlatıcı gibi ürünlere ağırlık vermenizi öneriyoruz.  

Kontür uygulamasını yaparken; şakaklar, elmacık kemiklerinin altı ve çene hattına odaklanmalısınız. Gölgelendirme işlemini pratik bir şekilde yapmak için Teint Idole Ultra Wear Stick Fondöten’in koyu tonlarını kullanabilirsiniz. Yüz bitimine yakın bölgelere stick fondöteni uygulayıp dağıttıktan sonra yüzünüzdeki yuvarlaklık, yerini daha keskin bir görünüme bırakacaktır. Highlighter’ınızı ise alnın üst kısmına, çenenin kulaklara yakın bölümlerine ve allıktan sonra elmacık kemiklerinin en çıkıntılı alanlarına uygulayabilirsiniz.

Kare Yüze Makyaj Nasıl Yapılır?

Kare Yüze Makyaj Nasıl Yapılır?

Tıpkı yuvarlak yüz gibi kare yüzde de genişlik ve uzunluk birbirine yakındır. Ancak en önemli farkı, alın ve özellikle de çene hattının sahip olduğu köşeli görünüm oluşturuyor. Dolayısıyla kare yüz makyaj tekniklerini uygularken, yuvarlak yüzün aksine hatların keskinliğini yumuşatmak önem kazanıyor. Bunun için ise şakaklara ve çene köşelerine gölgelendirme işlemi yapılabiliyor.

Kare yüz makyajında allıkların önemi oldukça büyük. Çünkü yanaklara daha taze bir görünüm veren bu ürünler, dikkati yüzün orta kısmında topluyor. Aydınlatıcı da bu konuda önemli bir diğer yardımcıyı oluşturuyor. Mükemmel bir uygulama için bizim önerimiz, Custom Glow Drops Likit Aydınlatıcı! Bu likit aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinin en tepe kısmına, alnın üst kısmına yakın orta bölümüne ve çene ortasına uyguladıktan sonra farkı görebilirsiniz. 

Oval Yüz Makyajı Nasıl Yapılır?

Oval Yüz Makyajı Nasıl Yapılır?

Oval yüzler uzun biçimli olmakla birlikte alın ve çene bitimleri, yuvarlak kavisli yapıya sahiptir. Bu nedenle oval yüz makyajı tekniklerini uygularken önceliklerin başında, yüzü görece daha orantılı bir görünüme kavuşturmak geliyor. Bunu sağlamak adına alın ve çenedeki yuvarlak görünümün dengelenmesi gerekiyor. Dolayısıyla makyajınıza, alnın üst kısmı ve çenenin orta alt kısmına doğru gölgelendirme yaparak başlamanızı tavsiye ediyoruz. 

Oval yüze makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer noktayı da elmacık kemikleri oluşturuyor. Elmacık kemiklerinizi allık ve aydınlatıcı ile vurgulayarak yüzünüzdeki oval görünümünü dengeleyebilirsiniz. Bununla birlikte göz makyajınıza da ağırlık vererek yüzünüzdeki odağı tümüyle gözlerinize çekebilirsiniz. 

Kalp Yüze Nasıl Makyaj Yapılır?

Kalp Yüze Nasıl Makyaj Yapılır?

Kalp şeklinde yüzün en dikkat çekici özelliklerini, yüzün tamamına göre daha geniş bir alın ve sivri çene yapısı oluşturuyor. Bu nedenle kalp şeklinde yüze makyaj yaparken ağırlık verilmesi gereken noktaları önce alın, sonrasında ise çene kısmı oluşturuyor.

Alındaki geniş görünümü gizlemek adına saç diplerinize ve şakaklarınıza gölgelendirme işlemi yapabilirsiniz. Çene kısmında ise orta alt kısma doğru gölge verirken, çene hattınızın yan kısımlarını aydınlatıcı yardımıyla vurgulayabilirsiniz. Bu işlem yüzünüzün daha orantılı bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. Elmacık kemiklerinize de allık ve aydınlatıcı uygulamanızın ardından, son olarak çarpıcı renklerdeki bir dudak makyajı ile çene kısmındaki odağı dudaklarınıza çekebilirsiniz.

Yüz şekline göre makyaj yapmak, Lancôme’un mükemmel formülleriyle hiç olmadığı kadar kolay!