Yüz serumunuz ve nemlendiriciniz arasındaki farkları merak mı ediyorsunuz? Size yardımcı olabiliriz.

Kullanabileceğiniz tüm cilt bakımı ürünleri arasında seçim yapmak oldukça zor. Uyku maskelerinden yüz kremlerine, yüz serumlarından bakım yağlarına kadar liste uzadıkça uzuyor. Fakat cilt bakımı ürünleri arasında olmazsa olmaz ürünler yüz serumunuz ve nemlendirici yüz kreminiz. Peki, bu iki ürün arasındaki fark tam olarak nedir? Bunu sizlere daha iyi açıklayabilmek için Lancôme'un cilt bakımından sorumlu uluslararası eğitim direktörü Ginger Bishop'a merak ettiğiniz soruları yönelttik.

Lancôme: Yüz serumları ve nemlendirici yüz kremleri arasındaki temel farklar nelerdir?

Ginger Bishop: Cilt serumları nemlendirici kremlere göre daha hafif dokuya sahiptirler ve cilt tarafında daha hızlı emilirler. Serumu makyajınızı temizleyip cildinizi hazırladıktan sonra uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Yüz serumları tek başlarına kullanılmamalı, sonrasında başka bir ürün ile desteklenmelidir. Serumu kullandıktan sonra nemlendirici bir krem yardımıyla yüzünüzü nemlendirebilir ve cildinizi rahatlatabilirsiniz.

Lancôme: Yüz serumu kullanmak günlük cilt bakım rutininizin uzamasına sebep olur mu?

G: Bir yüz serumu kullanmak rutininize yaklaşık olarak 10 saniye ekleyecektir. Yalnızca 10 saniyede cildinize sağladığı faydalar ise paha biçilemez. Zaman kazanmak için endişelerinize bağlı olarak (kuruluk, kırışıklar vb.) serumlarınızı Lancôme ürünlerinizi birlikte kullanabilirsiniz. Örneğin biz kullanım sırasında Absolue Precious Cells Nutritive Oil yüz serumundan iki damlayı Absolue Soft Cream'e eklemeyi tavsiye ediyoruz. Bu karışım zengin ve yoğun dokusu ile kış dönemi için ideal olacaktır. Bir Lancôme güzellik uzmanıyla görüşerek ihtiyaç ve isteklerinize uygun bir bakım rutini oluşturma konusunda destek alabilirsiniz.

Lancôme: Advance Génifique'i diğer Lancôme yüz serumlarınızdan ayıran özellikleri nelerdir?

G: Doku, his ve alınan sonuçlar. Advanced Génifique Onarıcı Yüz Serumu her cilt tipine gençlik ışıltısı sağlayan bir yüz serumudur. Diğer yüz serumlarımız daha endişeye yönelik etkiler gösterirler. Absolue serumları cilt görünümüne yenileyici etki sağlarken, Rénergie Multi-Lift Reviva-Plasma™ sıkılaştırma etkisi ile öne çıkmaktadır. Advanced Génifique'in kardeşi olarak adlandırdığımız Advanced Génifique Sensitive ise cildinizin hassas dönemlerinde kurtarıcı görevi üstlenir. Cildi rahatlatır ve hassas cilde bağlı olarak ortaya çıkabilecek sorunları çözmeye yardımcı olur.

Lancôme: Yüz serumunu uygulamak için en iyi zaman hangisi?

G: Sabah ve gece, yüz kreminizi uygulamadan hemen önce. Cildinizi korumaya almadan asla uykuya dalmayın!

Lancôme: Yüz serumu uygulanmaması gereken zamanlar var mı?

G: Yüz serumunuzu makyajınızın üstüne veya kreminizi sürdükten sonra uygulamayın. Aynı zamanda cildiniz temiz değilken gün içerisinde uygulamak etkili olmayacaktır.

Lancôme: Yüz serumu mu yoksa nemlendirici krem mi daha iyi bir makyaj bazıdır?

G: Altın kural fondöteni asla ve asla bir yüz serumu veya krem kullanmadan önce uygulamamak. Cildinizin kurumaması için fondöten uygulamadan önce cildinizi korumalısınız. Herkes için ortak bir ideal rutin mevcut olmadığı için cildiniz için uygun ürünleri bir araya getirmeye çalışın. Makyajınızdan nasıl bir sonuç almak istediğiniz nemlendirici kreminizin dokusunu seçmek konusunda size yardımcı olabilir. Uzun süre kalıcı bir makyaj istiyorsanız daha ince ve parlaklığa neden olmayacak, nemlendirici etkiye sahip bir krem kullanmanız doğru olacaktır. Günlük kullanım için ise daha yoğun ve cildi rahatlatacak bir krem tercih edebilirsiniz.

Lancôme: Advanced Génifique gibi bir yüz serumu ne zaman kullanılmaya başlanmalı?

G: Cilt bakımı ürünleri kullanmaya başladığınız gün bir serum da kullanmaya başlayabilirsiniz. Genç bir kadının cilt bakımını yapmaya başladığı ilk gün Advanced Génifique kullanmaya başlamak için en iyi zaman olacaktır.