Ruj Kalıcılığı Nasıl Artırılır?

Ruj Kalıcılığı Nasıl Artırılır?

24.06.2020 | 01:50

Ruj Kalıcılığı Nasıl Artırılır?

Ruj sürmeden önce uygulayacağınız bazı pratik adımlarla dudak makyajınızın çok daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz!

İster doğal ve sofistike görünümlü açık tonlar, isterseniz de nefes kesici kırmızı, bordo ve morlar…  Tercihiniz hangi renk olursa olsun, çekici dudaklara sahip olmanın sizin için ne kadar önemli olduğunu tahmin edebiliyoruz. Ancak dudaklarınızın sürekli hareket ve temas halinde olması, rujunuzun çabucak silinmesine yol açıyor olabilir. Dudak makyajından vazgeçmek mümkün olmadığına göre, rujunuzu daha dayanıklı ve kalıcı hale getirmek için basit ama etkili bazı adımlar atmaya ne dersiniz?

Nemli Dudaklar Olmazsa Olmaz

Nemli Dudaklar Olmazsa Olmaz

Dudaklar sürekli olarak neme ihtiyaç duyar. Dudaklarınızı düzenli bir şekilde nemlendirmediğiniz takdirde nem kaybına bağlı ölü yüzey hücrelerinin ve çatlakların oluşması kaçınılmazdır. Bu nedenle dudaklarınızı daima nemli tutmaya özen göstermelisiniz. Hatta haftada bir veya iki kez yapacağınız peeling uygulaması ile çok daha bakımlı görünen dudaklara kavuşabilirsiniz.

Düzenli bakımın yanı sıra rujun hemen öncesinde de dudaklarınıza nemlendirici sürmeyi unutmamalısınız. Bu işlem, dudak yüzeyini yumuşatarak rujun daha pürüzsüz uygulanmasını ve kalıcı olmasını sağlayacaktır. Bir müddet bekledikten sonra, bir sonraki adıma geçmek için pamuk veya peçete yardımıyla fazla nemlendiriciyi hafifçe silebilirsiniz.

Uygulama Öncesi Pudra Sürün

Uygulama Öncesi Pudra Sürün

Ten makyajı sonrası uygulandığında fondötenin daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayan pudralar, dudak makyajında da büyük bir rol üstleniyor. Yeterince nemlendirilmiş dudaklara ruj öncesi pudra uygulandığında, dudak makyajı daha da sabitlenerek kalıcı hale geliyor. Bunun için pudrayı sünger veya fırça yardımıyla hafifçe uygulamanız yeterli. 

Dudaklarınızda kalıcı makyajın yanı sıra gün boyu nemli ve pürüzsüz bir his için Lancôme’un Long Time No Shine transparan pudrasını kullanabilirsiniz. Nem kaybına yol açmadan mat ve kalıcı bir uygulama sağlayan bu Lancôme pudra, ten ve dudak makyajınızın vazgeçilmezi olacak!

Editörün Notu: Dudaklarınızın doğal rengi koyuysa, rujunuzun renk performansını artırmak için dudaklarınıza pudradan önce fondöten de uygulayabilirsiniz. 

Dudak Kalemiyle Çerçeveleyin

Dudak Kalemiyle Çerçeveleyin

Dudak çerçevesini rujunuz ile aynı renkteki bir dudak kalemi ile çerçeveleyerek, rujun taşmasını önleyebilir ve daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Yumuşak dokulu bir ruj uygulayacaksanız, dudak kalemini tüm dudağınıza uygulayarak rujun çabuk silinmesini önlemeniz ve daha yoğun bir renk elde etmeniz mümkün.

Lancôme’un yumuşak formüllü ve yoğun pigmentli dudak kalemi Le Lip Liner, suya dayanıklı yapısıyla dudak makyajının çok daha uzun süre kalıcı olmasını sağlıyor. Ruj öncesi veya tek başına uygulayabileceğiniz bu Lancôme dudak kalemi, diğer ucunda bulunan ruj fırçası başlığıyla ise profesyonel bir uygulama sunuyor.

Ruju İçten Dışa Doğru Uygulayın

Ruju İçten Dışa Doğru Uygulayın

Ruj sürmek makyaj konusunda en az rehbere ihtiyaç duyulan adım olsa da bu konudaki yanlış uygulamalar bazı istenmeyen görünümlere neden olabiliyor. Dudak makyajında yapılan en büyük yanlışların başında ise ruj uygulandıktan sonra dağıtma işlemi için dudakların birleştirilmesi geliyor. Bu işlem, rujun dudak çerçevesinden dışarıya taşmasına neden olarak, özellikle koyu renk rujlarda geri dönülmesi zor hatalara yol açabiliyor.

Kusursuz bir uygulama için ruju, dudağın iç ve orta kısımlarından başlayarak kenarlara doğru sürmelisiniz. Çerçeveye yakın kısımların ise sonradan doldurulması gerekiyor. Hem dudak kalemi ve ruju hatasız bir şekilde birleştirmek hem de taşmaların önüne geçmek için bu noktada dudak fırçalarından yardım alabilirsiniz.

Dudak Makyajınızda Lancôme ile Fark Yaratın

Dudak Makyajınızda Lancôme ile Fark Yaratın

Lancôme rujlar ile dudak makyajınızda yeni bir dönemin kapılarını aralamaya hazır mısınız? Kremsi dokusunun yanı sıra mat ve parlak görünümleriyle Lancôme L’absolu Rouge’lar, nemlendirme özelliği sayesinde dudaklarda gün boyu bakımlı bir görünüm sağlıyor. Birbirinden çarpıcı 41 renk seçeneği ile stiliniz için zengin bir alternatif sunan bu Lancôme ruj, uzun süre kalıcı formülü sayesinde dudak makyajınıza dair endişelerinizi ortadan kaldırıyor.

Lancôme, L'Absolu Lacquer likit ruj ile dudak makyajında gösterişi sevenlere de karşı konulmaz bir seçenek sunuyor. Lake etkili parlak dokusuyla Lancôme L'Absolu Lacquer ruj, sizi dudaklarınızla göz kamaştırmaya davet ediyor. Dudaklara yoğun renk vermesinin yanı sıra gliserin içeren formülü ile nem kazandıran L'Absolu Lacquer, hafif dokusuyla ise konforlu bir kullanım sunuyor.

Hayranlık uyandıran dudaklarınızla, tüm bakışların üzerinizde toplanmasına hazır olun!

Yazın Fondötensiz Makyaj Yapma Rehberi

Yazın Fondötensiz Makyaj Yapma Rehberi

Renkli Gözler İçin Lancôme'dan Göz Makyaj Önerileri

Renkli Gözler İçin Lancôme'dan Göz Makyaj Önerileri