Vücudunuz ve Cildiniz İçin Meditasyon Zamanı

Vücudunuz ve Cildiniz İçin Meditasyon Zamanı

02.06.2020 | 10:10

Evde geçirdiğiniz bugünlerde sadece yeni bir iş düzenine değil, hayatınıza da yeni bir başlangıç yapmaya hazır mısınız? 

Dünyadaki yeni gelişmelerle birlikte günlük yaşam biçimleri hızlı bir dönüşüm geçiriyor. Home-office çalışmaya başlamak ise bu durumun belki de en büyük getirilerinden biri. Artık daha öncesinde zaman ayıramadığınız birçok faydalı aktiviteye hayatınızda yer açabilir, böylece bu dönüşüme en iyi şekilde ayak uydurabilirsiniz.

Peki, bu süreçte meditasyonu günlük rutininize dahil etmeye ne dersiniz? Meditasyon günlük yaşam kalitenizi artırmanın en basit ve etkili yollarından biri. Ve bu uygulamayı hayatınıza dahil etmenin aslında birçok yolu var. Öyleyse hem daha verimli çalışmak hem de günlerinizi daha huzurlu geçirmek için bunların neler olduğuna hep birlikte göz atalım.

Hayatınızdaki Her Şeye Kısa Süreliğine Ara Verin

Hayatınızdaki Her Şeye Kısa Süreliğine Ara Verin 

İş ve diğer günlük aktivitelerinizi en iyi şekilde gerçekleştirebilmek için öncelikle tüm faaliyetlerinizi bir süreliğine rafa kaldırmanız gerekiyor. Üstelik sadece fiziksel değil, düşünce olarak da bunu yapmalısınız.  

Günün dilediğiniz vaktinde, sadece 10 dakikanızı ayırarak daha berrak bir zihne sahip olabilirsiniz. Ayrıca iş veya diğer faaliyetleriniz esnasında, sadece duyularınıza ve yapmakta olduğunuz işe odaklanmayı unutmayın. Böylece meditasyonu her anınıza dahil edebilirsiniz.

Düzenli Bir Spor ve Beslenme Programı Hazırlayın

Düzenli Bir Spor ve Beslenme Programı Hazırlayın

Dilerseniz antrenörünüze danışarak, dilerseniz de hareket düzeyinizi göz önünde bulundurarak kendinize bir spor ve beslenme düzeni oluşturabilirsiniz. Ayrıca evde spor yapmak için kendi bedensel ağırlığınızı esas alan birçok egzersiz türü de mevcut.

Fiziksel aktivitenizin azaldığı bugünlerde, beslenme konusunda da dikkatli olmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra değişik yemek tarifleri deneyerek vaktinize ve beslenme rutininize tat katabilirsiniz. 

Uyku Saatlerinize Uymaya Özen Gösterin

Uyku Saatlerinize Uymaya Özen Gösterin

 Evde geçirilen haftaların en olumlu yanı rahat çalışmaksa, en olumsuz yanı da uyku düzeninin bozulması olabilir. Bu nedenle uyku saatlerinizi sizin için en ideal düzene oturtmalısınız. Bu, bedeniniz ve zihninizin yanı sıra cildinize de çok iyi gelecek.

Cilt Meditasyonu ile Işıltınızı Artırın  

Cilt Meditasyonu ile Işıltınızı Artırın

Evde olduğunuz günler, cilt için harika bir fırsat. Düzenli uyku, beslenme ve sporun yanı sıra makyajsız geçen bu sürece bir de rahatlatıcı bir cilt bakım rutinini eklediğinizde, beklediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Öyleyse yeni rutininizde yardımcılarınız olacak Lancôme Pink ailesi ürünlerine bir göz atalım:

1)     Pürüzsüz Cilt Görünümüne Ulaşmak için…

Pürüzsüz Cilt Görünümüne Ulaşmak için 

Söze, pürüzsüz cilt görünümüne ulaşmanın etkili bir yolu olan şeker peelingi ile başlıyoruz. Gül suyu ve şeker granülleri ile zenginleştirilmiş Rose Sugar Scrub, arınmış ve beslenmiş bir his bırakıyor. Özellikle bu işlemi egzersiz sonrası haftada iki veya üç kez yapmanızı öneriyoruz. Sonrasında ise Hydra Zen Jelly Mask Yüz Maskesi ile cildinizde mükemmel bir bitiriş sağlayabilirsiniz.

2)     Stresin Cildinizdeki Etkilerine Karşı Koymak için…

Stresin Cildinizdeki Etkilerine Karşı Koymak için

Meditasyon ile stresi hayatınızdan uzaklaştırırken cildinizden de uzaklaştırmaya ne dersiniz? Öyleyse Lancôme’un stres karşıtı nemlendirici jel krem formülüne cilt bakım rutininizde şimdiden yer açın! Stresten dolayı hassaslaşıp nemini kaybedebilen cildinizi nemlendiren Hydra Zen Anti-Stress Cream-Gel, ciltte rahat bir his bırakarak meditasyon etkisini cilt bakımına taşıyor. 

3)     Işıldayan Cilt Görünümü için…

Işıldayan Cilt Görünümü için

Cildiniz her an sizinle… Öyleyse ona sadece belirli zamanlarda değil, her an özen göstermelisiniz. Pratik kullanımıyla cildinize etkili bir şekilde bakım yaparak 24 saat* nemlendiren  likit nemlendirici ise bunun için var. Aloe vera, gül özleri, amino asitler ve hyalüronik asit ile zenginleştirilmiş Hydra Zen Glow, yenilenen enerjinizi ışıltılı bir cilt ile taçlandırırken yaşam rutininiz için harika bir tamamlayıcı olacak. 

*Instrumental Test, 24 Kadın

Unutmayın, ruhunuz ve bedeniniz için atacağınız adımların yanı sıra cilt bakımınız için yapacağınız tercihler de iyi hissetmeye giden yolda önemli bir adım. Lancôme ile kendinize çok iyi bakın…

Lancôme ile Dinlenmiş Hisseden Gözler

Lancôme ile Dinlenmiş Hisseden Gözler

Cilt Bakımının Vazgeçilmezi: Serumlar

Cilt Bakımının Vazgeçilmezi: Serumlar