Yüz Egzersizlerini Benzersiz Kılan Ne?

Yüz Egzersizlerini Benzersiz Kılan Ne?

25.10.2020 | 07:00

Yüz yogası ile destekleyeceğiniz düzenli bir anti-aging cilt bakımı ile siz de yüzünüzdeki gençlik ışıltısını geri kazanabilirsiniz!

Cilt bakım ürünleri, pürüzsüz ve ışıltılı görünen bir cilt için olmazsa olmaz. Tabii cilt bakım rutini esnasında uygulanacak belirli işlemlerin de bu konudaki rolünü göz ardı etmemek gerek. Yüz yogası adıyla da sıkça gündeme gelen yüz egzersizi hareketleriyle, yer çekiminin cildinizde zamanla meydana getirdiği olumsuz etkileri azaltarak daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. 

Yüz egzersizlerinin yaşlanma karşıtı bakımda bu denli etkili olmasının sırrı, kasları güçlendirmesinde ve cilt altındaki dolaşımı artırmasında saklı. Bu uygulamalar, aynı şekilde cilt bakım ürünlerinin emilim ve etki düzeyinin artmasına da yardımcı oluyor. Ayrıca yüz kontürlerinin daha belirgin bir görünüme ulaşmasını sağlıyor. Siz de cilt sarkmasına karşı yüz yogası nasıl yapılır merak ediyorsanız, uygulamalı temel adımlar ve en etkili öneriler için okumaya devam edin!

Yüz Egzersizi Nasıl Yapılır?

Yüz Egzersizi Nasıl Yapılır?

Yüzünüzün farklı bölgelerine yönelik yapacağınız egzersizlerle, uzun vadede yüz kaslarınızı güçlendirerek sıkı bir cilt görünümüne ulaşmanız mümkün. Tabi bunun için yaklaşık bir aylık alışma sürecini de göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Temel yüz yogası hareketlerini, cilt bakım ürünlerinin ardından şu şekillerde uygulayabilirsiniz:

1.   Sıkı Yanaklar için…

Sıkı Yanaklar için

  • Derin bir nefes alın ve ağzınızı yanaklarınız gerginleşecek şekilde hava ile doldurun. Bir müddet bekledikten sonra ağzınızın içindeki havayı yanaklarınızın sağ ve sol kısımlarına alın. Nefesinizi tutabileceğiniz en uzun süre boyunca bu işlemi uygulamaya devam edin.
  • Ağzınızı O şeklinde açın ve gülümsemeye çalışın. Bunu yaparken ağız çevresi ve yanak kaslarının zorlanmasını sağlayın. Bu hareketi 10 ila 15 saniye kadar uygulayın.
  • Yüzünüzü olabildiğince yukarıya kaldırın ve dudaklarınıza öpücük şekli verin. Boynunuzun ve çene kaslarınızın iyice gerildiğinden emin olun. Bu pozisyonda 10 ila 15 saniye kadar beklemeye özen gösterin.

Cildinize Çok Daha Esnek ve Güçlü Bir Görünüm Kazandırın!

Cildinize Çok Daha Esnek ve Güçlü Bir Görünüm Kazandırın!

Gündüz ve gece cilt bakım rutinlerinizi zamanda geriye doğru bir yolculuğa dönüştürmeye ne dersiniz?

Cilt sarkmasına karşı etkili bir bakım sunan Rénergie Multi-Lift Ultra SPF20 yeni nesil sıkılaştırıcı gündüz kremi, 20 faktör güneş korumasıyla cildi UV ışınlarının olumsuz etkilerine karşı da savunuyor. Cilt elastikiyetini artırmaya yardımcı olan bu sıkılaştırıcı gündüz kremi, yoğun nemlendirme özelliği sayesinde canlı ve dolgun bir cilt görünümü sağlıyor.

Rénergie Multi-Lift Gece Kremi ise sıkılık kaybına karşı bakım sağlayarak cildi daha genç bir görünüme kavuşturuyor. Ciltteki sarkmaları toparlamaya yardımcı olan bu sıkılaştırıcı gece kremi, böylece her yeni güne daha ışıltılı ve pürüzsüz bir cilt görünümüyle uyanmanızı sağlıyor.

Bonus!

Rénergie Multi-Lift Gece Kremi

Yoğun sıkılık kaybından şikayetçiyseniz, gece bakım rutininizin son adımında Rénergie Multi-Lift Sıkılaştırıcı Maske’yi kullanarak sarkmalara karşı güçlü bir bakım uygulayabilirsiniz. İçeriğinde balmumu ve Carnauba mumu bulunan bu maske, cildi güçlü bir şekilde besleyerek yüz kontürlerini toparlıyor. Böylece yüze V şeklinde bir görünüm kazandırıyor.

2.      Sıkı Bir Göz Çevresi için…

Sıkı Bir Göz Çevresi için

  • Ellerinizi iki gözünüzün etrafına C veya V harfi oluşturacak şekilde yerleştirerek göz çevrenizi iyice gerginleştirin. Bunu yaparken alnınızı serbest bırakmaya özen gösterin. Gözlerinizi iyice açarak 10 saniye bekleyin. Sonrasında ise sıkıca kapatmaya çalışarak 10 saniye daha bekleyin.
  • Parmaklarınızı iki kaşınızın bitimine yerleştirerek şakaklarınıza doğru iyice çekin. Ardından sadece alt göz kapaklarınızı kırpmayı deneyin. Bunu 10 ila 20 kez yineledikten sonra aynı hareketi üst göz kapaklarınız için de tekrarlayın.

Göz Çevrenizde Çok Daha Sıkı ve Aydınlık Bir Görünüme Ulaşın!

Göz Çevrenizde Çok Daha Sıkı ve Aydınlık Bir Görünüme Ulaşın!

Lancôme Rénergie serisinin kırışıklık karşıtı göz kremi Rénergie Multi Lift Eye, MultiLift teknolojisi ile göz çevrenizin görünümünde fark edilir bir etki sağlıyor. Düzenli kullanımda göz çevresini sıkılaştırmaya yardımcı olan bu göz kremi, aynı zamanda aydınlık ve ışıltılı bir görünüm sağlıyor.

3.   Sarkık Dudak Çizgilerini Önlemek için…

Sarkık Dudak Çizgilerini Önlemek için

  • Tıpkı yanak egzersizindeki gibi ağzınızı hava ile şişirin. Havayı dudak içlerinizi de şişirecek şekilde sağ ve sol yanaklarınızda doğru hareket ettirin. Bu hareketi 10 ila 15 saniye boyunca tekrarlayın.
  • Dudaklarınız görünmeyecek şekilde ağzınızı birleştirin. Sonra yüzünüze birbiri ardınca gülümseme ve öpücük şekilleri verin. Bu hareketi 5 ila 10 kez tekrarladıktan sonra dudaklarınızı dinlendirerek yineleyin.

Dudaklarınızı Çok Daha Pürüzsüz ve Dolgun Bir Görünüme Kavuşturun!

Dudaklarınızı Çok Daha Pürüzsüz ve Dolgun Bir Görünüme Kavuşturun!

Rénergie Multi Lift Lip Balm, tripeptid ile zenginleştirilmiş formülüyle dudak ve dudak çevresini etkin bir şekilde besleyen bu sıkılaştırıcı lip balm, bu sayede daha dolgun ve pürüzsüz bir görünüm sağlıyor. Rénergie Multi Lift dudak kremi ile artık dudaklarınız çok daha çekici!

Misel Suların Cilt Temizliğinde Avantajları

Misel Suların Cilt Temizliğinde Avantajları

Erken Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

Erken Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?