Dudak makyajında çeşitli görünüm ve uygulama alternatifleri sunan stick ve likit rujlardan sizin tercihiniz hangisi?

 

Monoton bir iş günü, plansız gelişen bir gündüz gezisi ya da büyük bir gece organizasyonu... Dudak makyajı her an ve her yerde kadınların vazgeçilmezi değil mi? Öyle ki şu an sizin de makyaj çantanızda en az bir veya iki adet ruj olduğuna şüphe yok. Peki, favoriniz stick rujlar mı, yoksa likit rujlar mı? Siz de bu konuda kararsız kalanlardansanız, aradığınız ipuçlarını bu yazıda bulabilirsiniz!

Stick Rujların Avantajları

Stick Rujların AvantajlarıStick Rujların Avantajları

➔   Katı bir formüle sahip oldukları için dudaklarda uzun süreli etki sağlayabiliyor.

➔   Köşeli kesimleri sayesinde dudak kaleminin olmadığı durumlarda da dudak çerçevesini net bir şekilde belirginleştirebiliyor.

➔   Herhangi bir aplikatör olmadan pratik bir şekilde uygulanabilmelerinden dolayı gün içerisinde hızlı bir şekilde tazelemeye imkan tanıyor.

➔   Yoğun formülleri sayesinde tek seferde dahi belirgin bir görünüm sağlayabiliyor.

➔   Dudaklara uygulandığında çabucak sabitlenebiliyor. 

Likit Rujların Avantajları

Likit Rujların AvantajlarıLikit Rujların Avantajları

➔   İnce ve akışkan bir yapıya sahip olmalarından dolayı dudaklara dolgun bir görünüm kazandırabiliyorlar.

➔   Yumuşak bir formüle sahip oldukları için dudaklara nemli bir his verebiliyorlar.

➔   Aplikatörleri stick rujlara göre dar bir hacme sahip olduğu için uygulama hatalarına daha az izin veriyor.

➔   Dudaklara ışıltı kazandırarak makyajı sade ve şık bir şekilde tamamlıyor.

Peki, Hangisini Seçmelisiniz?

Likit Ruj mu Stick Ruj MuLikit Ruj mu Stick Ruj Mu

Hem likit hem de stick rujlarda, farklı düzeylerde kalıcılık sunan mat ve parlak seçeneklere rastlamak mümkün. Bu nedenle her iki ruj çeşidiyle de dudak makyajınızda istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz. Ancak dudaklarınızdaki yoğun nem kaybından ve pürüzlü görünümden şikayetçiyseniz, tercihinizi ağırlıklı olarak yumuşak formüllü rujlardan yana yapabilirsiniz. Öyleyse bu noktada sorulması gereken bir diğer önemli soru da şu oluyor: “Mat mı parlak mı?”

Bu sorunun yanıtında estetik zevkin ilk karar mercii olduğu bir gerçek. Ancak zaman ve mekana göre tercih edilen stilin de elbette bu seçimde önemli bir payı bulunuyor. Lancôme, farklı tercihlere uygun çeşitli ruj seçenekleriyle bu konuda size beklentilerinizin de üstünde bir deneyim sunuyor. 

Lancôme Rujlarla Mükemmel Bir Dudak Makyajı Deneyimine Adım Atın!

1.   L'Absolu Rouge Drama Matte Stick Mat Ruj

L'Absolu Rouge Drama Matte Stick Mat RujL'Absolu Rouge Drama Matte Stick Mat Ruj

L'Absolu Rouge Drama Matte stick ruj, mat dokusu ile uzun süre kalıcı bir uygulama sağlıyor. Aynı zamanda yumuşak bir formüle sahip olan bu Lancôme mat ruj, konforlu bir kullanım sağlıyor. Dramatik ve karşı konulmaz dudaklar için siz de L'Absolu Rouge Drama Matte ile bir an önce tanışmalısınız!

2.   L'Absolu Rouge Nemlendirici Stick Ruj

L'Absolu Rouge Nemlendirici Stick RujL'Absolu Rouge Nemlendirici Stick Ruj

Zengin pigmentleriyle dudaklarda yoğun renk sağlayan L'Absolu Rouge, yumuşak dokusu sayesinde dudaklara nemli bir his veriyor. Mat, kremsi ve parlak seçeneklere sahip 30’u aşkın renk alternatifiyle bu Lancôme stick ruj, gece ve gündüz stiliniz için makyaj çantanızın vazgeçilmez parçası olacak!

3.   L'Absolu Lacquer Parlak Likit Ruj

L'Absolu Lacquer Parlak Likit RujL'Absolu Lacquer Parlak Likit Ruj

Göz alıcı parlaklıktaki canlı renkleri ile L'Absolu Lacquer likit ruj, dudak makyajında konfor ve iddialı görünümü bir arada tercih edenler için 15 farklı renk alternatifi sunuyor. Dudaklara parlaklık kazandıran bu Lancôme parlak ruj, uzun süre kalıcılık sağlıyor.

4.   L'Absolu Velvet Matte Likit Mat Ruj

L'Absolu Velvet Matte Likit Mat RujL'Absolu Velvet Matte Likit Mat Ruj

Kadifemsi mat dokusu ile L'Absolu Velvet Matte yoğun renkli likit ruj, kadifemsi bir his sağlıyor. İnce uçlu bir aplikatöre sahip olan bu Lancôme ruj, böylece dudak makyajınızda pratik olduğu kadar profesyonel bir uygulama sağlıyor.

5.   L'Absolu Gloss Cream Kremsi Likit Ruj

L'Absolu Gloss Cream Kremsi Likit RujL'Absolu Gloss Cream Kremsi Likit Ruj

Kremsi dokusu ile pürüzsüz bir uygulama sağlayan L'Absolu Gloss Cream likit ruj, açık ve koyu renk seçenekleriyle tüm makyaj uygulamaları için ideal bir alternatif sunuyor. İnce uçlu yumuşak aplikatörü sayesinde ise harika bir şekilde uygulanabiliyor.

6.   L'Absolu Gloss Plumper Dolgunluk hissi veren Lip Gloss

L'Absolu Gloss Plumper Dolgunluk hissi veren Lip GlossL'Absolu Gloss Plumper Dolgunluk hissi veren Lip Gloss

Hyaluronik asit içeren formülü sayesinde dudaklara dolgunluk hissi kazandıran L'Absolu Gloss Plumper dudak parlatıcı aynı zamanda serinletici etki sağlıyor.