Makyaj öncesi ve sonrası yapacağınız pratik dokunuşlarla, sıcak havalarda çok daha uzun süreli mükemmel görünüm elde edebilirsiniz.   

Makyaj uygulamasından önce cildinizi arındırıyor ve nemlendiriyorsunuz. Hatta bakım ürünlerinin yanı sıra makyaj malzemelerinizin seçimini de cildinizin yapısına en uygun olanlardan yana yapıyorsunuz. Peki, buna rağmen makyajınız saatler içerisinde bozuluyor mu?

Özellikle yüksek sıcaklıklarda cildin daha fazla nem kaybetmesi veya sebum üretimini artırması, ten makyajınızın yaz aylarında daha çabuk bozulmasına neden olabiliyor. Bu gibi sorunların kolayca ve etkili bir şekilde üstesinden gelmek için cilt bakımı ve makyaj arasında uygulamanız gereken bir adım daha var: Makyaj bazı!

Makyaj Bazı Nedir?

Makyaj Bazı Nedir?

Makyaj bazları, cildi makyaja hazırlamak için kullanılıyor. Ten makyajının gün boyu pürüzsüz görünmesi için uygulanan bu makyaj öncesi ürünler genellikle likit formda bulunuyor. 

Cilt ile fondöten arasında bir bariyer oluşturan bazlar, böylece makyaj için ideal bir zemin oluşturmaya yardımcı oluyor. Ayrıca cilde yumuşaklık kazandıran yapısı ile nemsiz ciltlerde makyajın istenmeyen kuru görünümünü engellerken, mat dokusuyla ise yağlı ciltlerde akmaları önlüyor. 

Parlama ve Kusurlu Görünümle Vedalaşın

Parlama ve Kusurlu Görünümle Vedalaşın

Cildinizdeki parlama kontrolünü sağlarken aynı zamanda gözenek ve cilt kusurlarının görünümünü de azaltan bir ürün harika olmaz mıydı? Öyleyse Lancôme’un Blur & Go matlaştırıcı stick makyaj bazı tam size göre! Saydam yapısı ile tüm cilt tonlarına rahatlıkla uyum sağlayan bu ürün, stick formu ile de kolayca uygulama imkanı sunuyor. Üstelik makyaj öncesi kullanılabildiği gibi gün içerisinde de pratik bir şekilde makyajınıza rötuşlar yapmanıza imkan tanıyor.

Gözenek Görünümünü Azaltın

Gözenek Görünümünü Azaltın

Ten makyajını gölgeleyen en büyük belirtilerden biri de geniş gözenek görünümü. Çünkü bu durum, cildin ışığı doğal bir şekilde yansıtmasını engelliyor. Ayrıca fondötenin kusurlu görünmesine neden olabiliyor. Siz de aynı sorunlardan şikayetçiyseniz, Prep & Matte gözenek kapatıcı baz ile ten makyajınızı kusursuzluğa bir adım daha yaklaştırabilirsiniz.

Prep & Matte gözenek görünümünü azaltan makyaj bazı, ciltte uzun süre boyunca mat bitiş sağlarken, pürüzsüz bir görünüm bırakıyor. Bu sayede fondötenin de kalıcılığını artırıyor. Gün boyu nemlendirici etkiye de sahip olan bu ürün, cilde taze bir his sunuyor.

Mükemmelliği Dudaklarınızda da Yakalayın

Mükemmelliği Dudaklarınızda da Yakalayın

Dudaklarınız yemek ve konuşma esnasında sürekli hareket halinde olduğu için rujunuz muhtemelen çabucak siliniyor. Bunun yanı sıra ani sıcaklık değişimleri ve nemsizlik gibi faktörler, dudak yüzeyindeki hassas dokuyu olumsuz etkileyebiliyor. Bu da dudak makyajının pürüzlü görünmesine yol açabiliyor.

Lancôme, dudaklarınızın her zaman nemli ve pürüzsüz görünmesi için L'Absolu Rouge La Base’i geliştirdi. Dudakların altı saate kadar nemli kalmasını sağlayan bu dudak bazı, Pro-Xylane içeren formülü ile dudaklarınızı koruyucu etki bırakıyor. Bu ürünü dilerseniz tek başına, dilerseniz de ruj öncesi uygulayarak dudaklarınızda daha pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz.  

Makyajınızı Sabitlemeyi Unutmayın!

Makyajınızı Sabitlemeyi Unutmayın!

Nemli hava, terleme veya temas gibi durumların sonrasında, makyajınızı kontrol etmek için aynaya bakma ihtiyacı duymanız çok doğal. Peki, “Acaba makyajım bozulmuş mudur?” endişesine daha köklü bir çözüm bulmaya ne dersiniz?

Lancôme’un 24 saate* kadar dayanıklı makyaj sabitleyicisi Fix It Forget It, makyajınızı ve cildinizi koruyor. Hayat kurtarıcı olan bu makyaj sabitleyici sprey, makyajınızdaki renklerin solmasını veya silinmesini önlemeye yardımcı oluyor. Cildi dış etkenlere karşı da koruyan bu ürün, gün içinde uygulandığında ise makyajınıza tazelenmiş bir görünüm sağlıyor.

*Tüketici testi

Makyajınızın gün boyu mükemmel görünmesini sağlamak işte bu kadar kolay!